Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Від мобілізації захистили ще одну категорію чоловіків

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: мобілізація

  В Україні набув чинності закон, який прирівнює права учнів і викладачів закладів професійно-технічної освіти до прав студентів і викладачів ВНЗ.

  8921_1556035560_atoo.jpg (52.19 Kb)


  Ідеться про закон № 7272, який Верховна Рада ухвалила на початку квітня. Завдяки йому ще одна частина чоловічого населення тимчасово звільнена від мобілізації.
  Тепер учні та викладачі ПТУ отримали право на відтермінування від призову на військову службу й можуть продовжувати навчання. Раніше такі права мали лише студенти та викладачі вищих навчальних закладів.
  Загалом призову під час загальної мобілізації не підлягають чоловіки, які:
  отримують професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіту,
  асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти,
  наукові й науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь,
  педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти.
  Є винятки: кого не звільнять від призову
  Не всім студентам та викладачам професійно-технічної освіти дали право на отримання відтермінування. Зверніть увагу, що відтермінування від мобілізації можуть отримати тільки учні денної або дуальної форми навчання.
  Що стосується викладачів ПТУ, то відтермінування надається тільки тим, для яких викладацька діяльність у ПТУ — основне місце роботи й вони отримують там не менше 0,75 ставки.
  Раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла, що «питання мобілізації безпосередньо залежить від ситуації на фронті». Точну кількість людей, яких ще потрібно буде мобілізувати, вона не назвала, але зауважила, що мовиться про сотні тисяч. Тим часом питання про мобілізацію жінок зараз не стоїть.
  Також нагадаємо, що вручення повістки не обов’язково передбачає те, що людина одразу потрапить на фронт. Передусім вона повинна з’явитися у військкомат для уточнення даних. Тих, хто не служив, можуть скеровувати до навчальних центрів, а тих, хто проходив службу — у військові частини.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми