Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як відрізняється реальний від фактичого прожиткового мінімуму

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: прожитковий мінімум

    Реальний прожитковий мінімум у 2,6 раза більший за фактичний.

    2309_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Сума становить близько 6,5 тис. грн, повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

    "Але в цьому питанні потрібно розглядати домогосподарство. Якщо це одна людина, то їй потрібно десь тих шість тисяч, щоб оплатити оренду, квартплату, комунальні. Якщо людей двоє-троє, то з кожною наступною ця сума знижується", – заявила міністерка.

    Уряд працює над наповненням бюджету, щоб підвищити прожитковий мінімум у грудні, сказала Жолнович.

    Щодо можливого суттєвого підвищення прожиткового мінімуму, аби наблизити його до фактичного, міністр заявила: зараз влада не планує кардинально переглядати стандарти, які заклали в нинішньому бюджеті.

    "Так, ми повинні виконувати гарантії на рівні хоча б мінімальних стандартів для виживання. Але з іншого боку, є норма, яка передбачає, що держава може забезпечити певний рівень допомоги з урахуванням свого загального матеріального стану. Тобто якщо ти не маєш, то більше не даси, закони математики ніхто не скасовував. Сьогодні у нас війна, і ми не можемо це відкинути, оминути і не враховувати. Всі видатки, які є, максимально спрямовуються насамперед на військові потреби", – заявила Жолнович.

    Реформу системи прожиткового мінімуму потрібно проводити, сказала.

    "Нам точно потрібно відв'язати наявний прожитковий мінімум від того, що на нього навісили, наприклад штрафи, платежі різних ліцензій, пенсії суддів і деяких спеціальних органів. Це все сильно впливає на бюджетний баланс", – заявила.

    Зі слів міністерки, у Верховній Раді є законопроєкти, які передбачають, що прожитковий мінімум має стосуватися соціальних гарантій, тільки виплат і допомоги й не повинен бути величиною, яка впливає на якісь інші видатки.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми