Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Польща запровадить нові правила у працевлаштуванні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща

  У Польщі у 2023 році набудуть чинності зміни до Трудового кодексу, які впроваджують дві директиви ЄС — про прозорі та передбачувані умови праці, а також батьківська директива (або документ про work-life balance).

  3606_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)


  Що зміниться для працівників і роботодавців
  Додаткова відпустка
  У Трудовому кодексі з’явиться нова неоплачувана відпустка тривалістю 5 додаткових днів у календарному році. Вона призначена для забезпечення особистого догляду або підтримки особи, яка є родичем (син, дочка, мати, батько або чоловік або дружина) або члена спільного господарства, який потребує догляду або підтримки за тяжкими медичними показаннями. Відпустка надається за заявою працівника в паперовому або електронному вигляді, у строк не менше ніж за 1 день до початку використання цієї відпустки.

  Вихідні через форс-мажорні обставини.

  У Трудовому кодексі Польщі також передбачать звільнення від роботи (вихідний) у зв’язку з форс-мажорними обставинами у сімейних справах, викликаних хворобою або нещасним випадком — у розмірі 2 днів або 16 годин у календарному році. Працівник зможе скористатися цим звільненням у разі необхідної, негайної присутності в іншому місці. На час звільнення через форс-мажорні обставини за робітником збережеться право на 50% від зарплати, розрахованої як оклад на час щорічної відпустки. Звільнення від роботи, що надається погодинно суміснику, визначається пропорційно робочому часу цього працівника. Неповна година відпустки з роботи округлюється до повної години.

  Довша відпустка по догляду за дитиною
  Згідно із запропонованими змінами, відпустка по догляду за дитиною має бути довшою на 9 тижнів. Якщо сьогодні це 32 тижні для народження однієї дитини і 34 тижні для багатоплідної вагітності, то після схвалення новацій — це буде 41 і 43 тижні відповідно.Кожному з батьків також буде гарантовано 9 тижнів відпустки, які не можна передати другому з батьків. Нові правила запроваджують 12-місячний термін для взяття відпустки по догляду за дитиною. В даний час батьки мають право взяти відпустку по догляду за дитиною протягом 24 місяців з дня народження дитини.Право на відпустку по догляду за дитиною має бути індивідуальним правом для кожного з батьків. Ця відпустка не буде залежати від використання матір’ю дитини декретної відпустки.
  Збільшення допомоги по вагітності та пологах
  Ще однією новацією є збільшення розміру допомоги по вагітності та пологах на весь період відпустки по догляду за дитиною. Допомога буде встановлена на рівні 70% бази для розрахунку допомоги по непрацездатності (podstawy wymiaru zasiłku). Наразі вона виплачується в розмірі 100 відсотків бази допомоги за перші 6 тижнів відпустки по догляду за дитиною та 60% бази за решту відпустки — таким чином сьогодні допомога по вагітності та пологах на період відпустки по догляду за дитиною становить в середньому 67,5% бази для розрахунку допомоги по непрацездатності.

  Більш широкий захист працівниць
  Згідно із запропонованими змінами, буде заборонено проводити підготовку щодо припинення трудових відносин з вагітними працівницями, працівницями, які подали заяву про надання частини відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустки по догляду за дитиною або її частини, а також працівницями, які подали роботодавцю заяву про гнучкі умови праці з дня подання заяви.
  Гнучка організація роботи для батьків дітей до 8 років
  Проект змін до Трудового кодексу також передбачає впровадження гнучких робочих графіків для батьків дітей до 8 років. Роботодавець повинен буде письмово повідомити працівника про причини відмови надання дистанційної роботи або згоди на індивідуальний робочий час. Сьогодні ж такого обов’язку немає. Також роботодавці не зможуть надавати нічну роботу, відрядження або понаднормову роботу працівникам, які доглядають за дитиною до 8 років, без їх згоди. Сьогодні ж ці правила діють для працівників, які піклуються про дитину до 4 років.
  Дистанційна робота — регламентована в КЗпП
  Прийнятий урядом проект передбачає розробку нормативних актів, що стосуються віддаленої роботи, які через більш ніж 2 роки повинні бути врегульовані в Трудовому кодексі. Дистанційна робота має ґрунтуватися на угоді між роботодавцем і працівником. Роботодавець буде зобов’язаний покрити витрати працівника на інтернет або електроенергію.
  Додаткові перерви на роботі
  Одним з елементів нових положень є регламентація перерв. Передбачається, що працівники, які працюють не менше 6 годин, матимуть право на 15-хвилинну перерву, включену до робочого часу. Якщо час роботи перевищує 9 годин, працівник матиме право на ще одну, мінімум 15-хвилинну перерву. Якщо робочий час перевищує 16 годин, працівник може скористатися третьою такою ж перервою. Усі вони будуть зараховуватися до робочого часу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Sony почало роботу над PlayStation 5 Sony почало роботу над PlayStation 5
Як повідомляється, японський технологічний гігант Sony працює над моделлю PlayStation 5 (PS5) зі знімним дисководом. Згідно з GizmoChina, як і Microso...
Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max
Новим флагманом Apple став iPhone 14 Pro Max.
Что такое биткоин, как его использовать? Что такое биткоин, как его использовать?
Цифровые монеты создавались как принципиально новая финансовая система на идеях абсолютной безопасности, конфиденциальности, простоты использования, и...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми