Суспільство Автор: RomanK Друкувати

З'явився новий вид відпустки для українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: суспільство, відпустка

  В Україні з 1 січня запровадили новий вид відпусток. Відповідно до зміни до ст. 10 та 25 Закону України "Про відпустки" зміни зачеплять місцеву та добровільну пожежну охорони.

  5894_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Так, згідно з п. 9-1 ч. 14 ст. 10 Закону України "Про відпустки" за бажанням працівника у зручний для нього час надаватимуться щорічні відпустки тим, хто є членами пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони не менше року.

  Водночас у п. 19 в. 25 Закону України "Про відпустки" передбачено надання ще одного виду відпустки без збереження заробітної плати, яка надається працівнику в обов'язковому порядку. Таким правом зможуть скористатися працівники, які є членами пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони не менш ніж рік – тривалістю до 5 календарних днів щорічно, а також члени добровільних формувань цивільного захисту – тривалістю до 5 календарних днів на рік залучення їх до виконання завдань.

  Зазначимо, 23 грудня в Україні набув чинності закон, згідно з яким українські військовослужбовці зможуть отримати відпустки під час дії в країні воєнного стану. Йдеться про частину щорічної основної відпустки, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням зарплати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми