Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Жінок призиватимуть у лави ЗСУ, але не всіх

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЗСУ

  Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач пояснив, хто із жінок може бути призваний та ким зараз вони служать в Українській армії.

  5690_1556035560_atoo.jpg (52.19 Kb)


  Зазначається, що в армії є як мобілізовані жінки, так і добровольці.

  «Жінок можуть мобілізувати, але поки що у цьому немає гострої потреби. Наразі вони можуть бути мобілізовані лише за власним бажанням. Такі, звичайно, є. У нас проходять службу дуже багато військовослужбовців-жінок. У процентному співвідношенні до війни їх було набагато більше, десь до 10%, можливо, навіть більше», ― каже він.
  Це пов’язано із тим, що за 9 місяців збільшилася кількість особового складу військ внаслідок мобілізації. Тому переважно, жінки зараз служать на керівних посадах, оскільки прийшли на службу до 2022 року.
  «У зв’язку з дуже непростими умовами проходження служби жінки менше йдуть до збройних сил, та якщо вони повністю відповідають за всіма умовами, звернулися як добровольці, то їх без обмежень можуть призвати на будь-яку посаду. У нас є військовослужбовці-жінки — командири бойових машин і командири взводів, артилерійських батарей тощо», ― пояснює Роман Горбач.
  Як вказано в законі та додатках до нього, для жінок існує список професій, які відповідають бойовим спеціальностям, але вони можуть мобілізуватися лише за власним бажанням.
  Проте на облік мають стати жінки-медпрацівниці, професії яких вказані в додатку. Це не значить мобілізація ― за законодавством, вона для жінок добровільна, а бронюванню на роботі підлягають також медпрацівники.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми