Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як отримати карту побиту у Польщі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща

  Для оформлення Карти побиту у Польщі, потрібно підготувати низку документів та стояти у чергах для їх подання. Водночас немає гарантії, що заявник отримає довгоочікуваний документ. Розповідаємо про типові помилки, які можуть стати причиною відмови.

  1075_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)


  Незаповнені розділи заяви
  Залишати пустими будь-які розділи заяви не можна. Якщо запитання вас не стосується, пишіть «nie dotyczy» або «brak». В іншому випадку вас викличуть на повторне інтерв’ю.
  Правопис ім’я та прізвища
  Українці часто роблять помилки при заповненні своїх даних. Пишіть своє ім’я латинськими літерами за українськими правилами транслітерації. Якщо у вас є закордонний паспорт, вкажіть ім’я, як у цьому документі.
  Недотримання вимог щодо фото
  Ужонд сформував чіткі вимоги до фотографій, які потрібно додати до заяви на відкриття Карти побиту:
  кількість — 4 фотографії;
  розмір — 45*35 мм;
  актуальність — фотографія повинна бути зроблена за останні пів року;
  чіткий фон — вас повинні сфотографувати на однотонному яскравому фоні;
  обличчя має займати 70-80% фотографії з чітким зображенням очей та голови від маківки до плечей;
  потрібно дивитися прямо зі спокійним виразом обличчя та розпущеним волоссям.
  Зверніть увагу на винятки:
  особа, яка має дефекти очей, може додати фотокартку, де він чи вона в темних окулярах або лінзах. У цьому випадку є необхідними документи чи довідка, що підтверджують інвалідність;
  якщо іноземець носить головний убір через релігійні погляди, він може фотографуватися в ньому за умови, що обличчя повністю видно. Проте потрібно додати заяву про належність до релігійної спільноти.
  Яку помилку допускають? Часто українці самостійно вклеюють фотокартку в заяву, що НЕ можна робити. Вам потрібно лише принести фото, а працівник установи самостійно її вклеїть.
  Підписання заяви
  Підпис у неправильних місцях, вихід за межі спеціального поля чи відсутність підпису теж можуть стати причинами відмови у наданні карти побиту.Зверніть увагу на правила:
  повнолітні особи повинні залишити підпис на 7 сторінці, не виходячи за межі рамки спеціального поля;
  неповнолітні не підписують заяву;
  на 8 сторінці дорослі пишуть своє ім’я латинськими літерами;
  замість імені дітей вказують ім’я, прізвище та підпис батьків.
  Які документи приносити: оригінали чи копії
  Ще одна типова помилка — відсутність оригіналів чи копій під час візиту в ужонд. Разом з оригіналами беріть і копії. Працівник установи порівняє оригінали з копіями й залишить останні в ужонді. Завіряти копії у нотаріуса не потрібно.
  Винятки: Залончнік 1 та Опінія старости — документи, які потрібно подавати в оригіналах. Їх надають ті, хто отримує карту побиту від роботи.

  Ті, хто не може записатися на візит в ужонд, відправляє документи поштою. Типова помилка — надсилання документів звичайним листом, а не листом з повідомленням.
  Крім того, переконайтеся, що у вашому договорі прописані всі члени родини включно з дітьми.
  Також слідкуйте, щоб документи не були протерміновані, інакше вам можуть не видати Карту побита. Якщо термін будь-якого з документів сплив, а ваша заявка ще на розгляді — донесіть актуальний варіант.
  Повідомлення про помилки в документах
  Якщо ужонд знайшов помилки чи відсутність певного документа, ви отримаєте лист з проханням виправити неточності чи додати документ. Що допускають українці, — ігнорують вказані в листі терміни. Як результат справу не розглядають, а заявник отримує відмову. Тому важливо комунікувати з ужондом і повідомити, якщо ви не встигаєте надати певний документ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми