Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як отримати карту побиту у Польщі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща

    Для оформлення Карти побиту у Польщі, потрібно підготувати низку документів та стояти у чергах для їх подання. Водночас немає гарантії, що заявник отримає довгоочікуваний документ. Розповідаємо про типові помилки, які можуть стати причиною відмови.

    1075_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Незаповнені розділи заяви
    Залишати пустими будь-які розділи заяви не можна. Якщо запитання вас не стосується, пишіть «nie dotyczy» або «brak». В іншому випадку вас викличуть на повторне інтерв’ю.
    Правопис ім’я та прізвища
    Українці часто роблять помилки при заповненні своїх даних. Пишіть своє ім’я латинськими літерами за українськими правилами транслітерації. Якщо у вас є закордонний паспорт, вкажіть ім’я, як у цьому документі.
    Недотримання вимог щодо фото
    Ужонд сформував чіткі вимоги до фотографій, які потрібно додати до заяви на відкриття Карти побиту:
    кількість — 4 фотографії;
    розмір — 45*35 мм;
    актуальність — фотографія повинна бути зроблена за останні пів року;
    чіткий фон — вас повинні сфотографувати на однотонному яскравому фоні;
    обличчя має займати 70-80% фотографії з чітким зображенням очей та голови від маківки до плечей;
    потрібно дивитися прямо зі спокійним виразом обличчя та розпущеним волоссям.
    Зверніть увагу на винятки:
    особа, яка має дефекти очей, може додати фотокартку, де він чи вона в темних окулярах або лінзах. У цьому випадку є необхідними документи чи довідка, що підтверджують інвалідність;
    якщо іноземець носить головний убір через релігійні погляди, він може фотографуватися в ньому за умови, що обличчя повністю видно. Проте потрібно додати заяву про належність до релігійної спільноти.
    Яку помилку допускають? Часто українці самостійно вклеюють фотокартку в заяву, що НЕ можна робити. Вам потрібно лише принести фото, а працівник установи самостійно її вклеїть.
    Підписання заяви
    Підпис у неправильних місцях, вихід за межі спеціального поля чи відсутність підпису теж можуть стати причинами відмови у наданні карти побиту.Зверніть увагу на правила:
    повнолітні особи повинні залишити підпис на 7 сторінці, не виходячи за межі рамки спеціального поля;
    неповнолітні не підписують заяву;
    на 8 сторінці дорослі пишуть своє ім’я латинськими літерами;
    замість імені дітей вказують ім’я, прізвище та підпис батьків.
    Які документи приносити: оригінали чи копії
    Ще одна типова помилка — відсутність оригіналів чи копій під час візиту в ужонд. Разом з оригіналами беріть і копії. Працівник установи порівняє оригінали з копіями й залишить останні в ужонді. Завіряти копії у нотаріуса не потрібно.
    Винятки: Залончнік 1 та Опінія старости — документи, які потрібно подавати в оригіналах. Їх надають ті, хто отримує карту побиту від роботи.

    Ті, хто не може записатися на візит в ужонд, відправляє документи поштою. Типова помилка — надсилання документів звичайним листом, а не листом з повідомленням.
    Крім того, переконайтеся, що у вашому договорі прописані всі члени родини включно з дітьми.
    Також слідкуйте, щоб документи не були протерміновані, інакше вам можуть не видати Карту побита. Якщо термін будь-якого з документів сплив, а ваша заявка ще на розгляді — донесіть актуальний варіант.
    Повідомлення про помилки в документах
    Якщо ужонд знайшов помилки чи відсутність певного документа, ви отримаєте лист з проханням виправити неточності чи додати документ. Що допускають українці, — ігнорують вказані в листі терміни. Як результат справу не розглядають, а заявник отримує відмову. Тому важливо комунікувати з ужондом і повідомити, якщо ви не встигаєте надати певний документ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми