Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Польща ввела зміни до закону про допомогу біженцям

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: біженці, Польща

  Президент Анджей Дуда підписав поправку до Закону про допомогу громадянам України, яка передбачає, серед іншого, що з березня 2023 року біженці покриватимуть частину вартості проживання в місцях колективного розміщення. Поправка також має закріпити систему пільг, що виплачуються біженцям, оголосила Канцелярія президента Польщі.

  1075_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)


  Про це пише Polskie Radio.

  Поправка так званого Спецзакону про допомогу змінює правила надання допомоги воєводами, органами місцевого самоврядування та іншими державними установами в місцях колективного розміщення. З 1 березня біженці покриватимуть 50 % вартості такої допомоги, якщо вони перебувають у Польщі понад 120 днів, а з 1 травня — 75 %, якщо вони перебувають понад 180 днів.

  Сума, яку сплачуватимуть біженці, покриваючи 50 % витрат, не повинна перевищувати 40 злотих на особу на день, а в разі оплати 75% — 60 злотих на день.

  Хто не сплачуватиме ці кошти:

  особи з інвалідністю та особи, які доглядають за ними;
  діти;
  особи пенсійного віку;
  вагітні жінки;
  особи, які виховують дитину віком до 12 місяців;
  особи, які здійснюють догляд не менше трьох дітей;
  особи, які опинилися у складній життєвій ситуації з гуманітарних причин.

  Також зміняться правила реєстрації громадян України. Після прибуття до Польщі біженці матимуть 30 днів, щоб подати заяву на отримання номеру PESEL.

  Нагадаємо, що без PESEL UKR ви не зможете отримати одноразову виплату 300 злотих та щомісячну допомогу для дітей за програмою 500+, а також за програмою Сімейний капітал (Rodzinny kapitał opiekuńczy).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми