Розв'язана Росією війна відкинула Україну на 15 років у боротьбі із бідністю. Після початку повномасштабного вторгнення кількість українців, що опинилися за її межею, збільшилася на 8 млн осіб.
Про це повідомив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі, повідомляє Інтерфакс-Україна. Він зазначив: вторгнення в Україну є трагедією, яка має "серйозні людські та економічні наслідки".
"За нашими оцінками, за межею бідності опинилися ще 8 мільйонів українців порівняно з довоєнним періодом. Тобто країна відкинута на 15 років у досягненні своїх цілей щодо скорочення рівня бідності", – йдеться у повідомленні.
При цьому Банерджі наголосив: продемонстрована Україною та українцями стійкість є "дивовижною". Вона, за його словами, значною мірою пояснюється:
складними та успішними реформами у сфері макроекономічного управління;
розвитком інститутів, "які влада запровадила останні роки перед війною".
"Україні вдавалося збалансувати зусилля, спрямовані на підвищення конкуренції та економічної ефективності із захистом найбільш вразливих верств населення. Прикладом цього є здатність влади підтримувати найважливішу соціальну допомогу та пенсійні виплати, навіть незважаючи на війну, яка скоротила бюджетні можливості уряду", – пояснив Банерджі.
Водночас він визнав: Україна має величезну потребу у фінансуванні. Однак головною проблемою, за його словами, є "визначення пріоритетних витрат, а потім ефективне, прозоре та результативне управління процесом використання коштів".
"Існує безліч деталей, які українська влада має опрацювати за допомогою своїх партнерів з погляду нових, оптимізованих процесів. Процесів, що зводять до мінімуму бюрократію, але також дозволяють управляти ризиками, пов'язаними з величезними витратами протягом дуже короткого періоду часу", – резюмував Банерджі.