В Україні є законодавча процедура, як потрібно доставляти повістки до отримувачів, а «Дія» та месенджери не входять у цей перелік процесів.
Про це в інтерв’ю Delo.ua розповів керівник з розвитку електронних послуг в Мінцифрі Мстислав Банік.
Так, за словами Баніка, чутки про отримання повістки через «Дію» з’явились, коли Мінцифри запустили судові сповіщення через застосунок.
«Потім хтось перекрутив цю інформацію, прибравши слово „судові“, і сарафанне радіо рознесло, що запустять повістки через „Дію“. Ми пояснили, що цього не буде, але потім почали говорити, що будуть роздавати повістки через месенджери», — каже Банік.
Він пояснив, чому через «Дію» та месенджери неможливо розсилати повістки.
«Це така народна творчість (мається на увазі чутки про розсилку повісток через „Дію“ та месенджери. — Ред.), тому що через „Дію“ та месенджери неможливо роздавати повістки. Для цього треба прив’язати номер телефону людини до її даних у реєстрі. В Україні це неможливо, бо, купуючи сім-картку, тобі не потрібно її реєструвати за паспортом», — зазначив він.
Банік підкрислив, що в Україні є законодавча процедура, як потрібно доставляти повістки, а «Дія» та месенджери не входять у цей перелік процесів.
Нагадаємо, що напередодні представник президента України у Верховній Раді, нардеп Федір Веніславський в ефірі телемарафон заявив, що нібито у майбутньому в «Дії» реалізують ідею надсилання повісток.
Незабаром Федоров, не називаючи ім’я Веніславського, спростував цю інформацію. Він підкреслив, що відомство ні розробляє, ні планує це робити в майбутньому.