Суспільство, Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

У ЄС змінять правила проживання для українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЄС

  Європейський парламент запропонував змінити правила отримання постійних посвідок на проживання для іноземців. Якщо проєкт схвалять усі країни-члени ЄС, оформити документи буде набагато простіше.

  5209_864.jpg (38.55 Kb)


  Проєкт також має на меті скоротити час, який вам потрібно прожити в державі-члені, перш ніж отримати статус довготермінового резидента, з п’яти до трьох років. Що саме зміниться — читайте далі.
  За одним із нововведень подаватися на ПНП можна буде через три роки постійного проживання. Нині цей термін — п’ять років.
  Крім того, враховуватимуться посвідки на проживання у всіх країнах. Тобто, якщо рік ви прожили у Польщі, рік — у Литві, рік — у Німеччині, сумарно вийде три.
  Які правила зараз? Громадяни країн, які не входять до ЄС, технічно можуть отримати статус довготермінового резидента блоку, якщо вони легально проживали в країні ЄС не менше 5 років. Вони не можуть виїжджати на послідовний період більше ніж на 6 місяців або загалом на 10 місяців за весь час їхнього проживання.

  Їм також необхідно довести, що вони мають медичне страхування, а також «стабільні та регулярні економічні ресурси». Деякі країни також вимагають від тих, хто подає заяву на постійне проживання, підтвердити, що вони інтегрувалися в країну, де проживають, пройшовши тести на знання мови або культури.
  Що означають зміни для нерезидентів ЄС
  Минулого року Єврокомісія запропонувала спростити ці правила. А цього тижня євродепутати заявили, що хочуть скоротити період, протягом якого громадяни країн, які не входять до ЄС, повинні жити в країні.
  Вони також сказали, що люди мають можливість комбінувати періоди часу, проведені в різних державах, щоб скласти загальну суму та включати час, витрачений на навчання, виконання сезонних робіт або під тимчасовим захистом (як українські біженці).
  Довгострокові резиденти ЄС також зможуть переїхати до іншої країни — члена блоку без будь-яких додаткових обмежень щодо роботи чи інтеграційних перевірок. Діти-утриманці матимуть такого ж статусу.
  Чи будуть ухвалені зміни
  Депутати Європарламенту чітко висловили свою позицію, але тепер урядам ЄС потрібно буде погодити та провести переговори, щоб завершити внесення змін до закону.
  Сподівається, що нове законодавство буде завершено до лютого 2024 року — до наступних виборів до Європарламенту.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми