Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Який % втікачів від війни мають намір залишитися в Польщі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: біженці, Польща

  Дві третини українців, які перебувають у Польщі, планують повернутися в Україну. 30% втікачів від війни мають намір залишитися у цій країні.

  6962_71937.jpg (181.83 Kb)


  При цьому половина українців планують отримати тимчасову посвідку на проживання, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на дані міграційної платформи EWL.

  У новому соціологічному дослідженні «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики і перспективи» EWL спільно із Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету дослідили настрої громадян України щодо повернення додому у ближчий час чи в довгостроковій перспективі.

  Серед опитаних було 40% втікачів від війни, а 60% - довоєнних мігрантів. Серед учасників опитування 67% склали жінки (92% - серед респондентів з числа біженців). Половина опитаних приїхали в Польщу з дітьми. Добре володіють польською мовою — 35% респондентів.

  Більшість українців сказали про плани повернутися в Україну з часом — таких 62%. Назавжди залишитися у Польщі хочуть 30% біженців. 50% респондентів мають намір отримати посвідку на тимчасове проживання.

  Серед причин повертатися додому українці називали хвилювання за близьких в Україні, брак грошей та проблеми з пошуком роботи, доступ до медицини і незнання польської мови. Мову не знають 25% біженців та 10% довоєнних мігрантів.

  На користь вибору Польщі як країни проживання називалися такі фактори: друзі та знайомі в цій країні, культурна і мовна схожість, доброзичливість поляків, легший пошук роботи.

  Опитування громадян України, які проживають у Польщі, проводилося 4−13 березня 2023 року у понад десяти польських містах. Участь у дослідженні взяли 500 повнолітніх громадян України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми