Відень зберіг свою позицію на вершині, випередивши Копенгаген, тоді як австралійські міста Мельбурн і Сідней піднялися в рейтингу на третє і четверте місця.
Міста Азіатсько-Тихоокеанського регіону досягли одних із найбільших здобутків, на них припадає вісім із десяти лідерів у рейтингу, коли економіка оговталася від пандемії.
Міста Західної Європи сповзли вниз у рейтингу на тлі зростання страйків робітників і громадянських заворушень. Проте на область досі припадає чотири з першої десятки.
Київ посів 165 місце зі 173 у рейтингу найбільш комфортних для життя міст світу. Сусідні місця посіли Дуала, найбільше місто Камеруну, (164) й Хараре, столиця Зімбабве, (166).
Про це йдеться у звіті Global Liveability Index 2023, що розробляє Economist Intelligence Unit (EIU).
Торік української столиці у списку не було через російське вторгнення в Україну. З 2021 року Київ втратив 5,9 пунктів у рейтингу через збитки, завдані стабільності, інфраструктурі та загальному комфорту життя російськими атаками.
Таким чином місто опинилося у десятці найгірших міст світу за придатністю для життя, поряд з Дуала (Камерун), Хараре (Зімбабве), Дака (Бангладеш) та Порт Морсбі (Папуа Нова Гвінея) й Дамаском (Сирія).
Москва натомість посідає 96 місце, як і минулого року.
Перше місце друге поспіль отримав Відень (Австрія). Місто лідирує завдяки поєднанню стабільності, розвиненій інфраструктурі, якісній освіті та охороні здоров’я, а також великій кількості культурних заходів та розваг.
Міста Азіатсько-Тихоокеанського регіону досягли одних із найбільших успіхів у 2023 році — на них припадає вісім із десяти лідерів рейтингу завдяки зрушенню до нормального життя після пандемії. Наприклад, Веллінгтон (Нова Зеландія) піднявся на 35 позицій до 23-го місця, Окленд (Нова Зеландія) — на 25, а Ханой (В'єтнам) піднявся на 20 позицій.
Тим часом продовжує покращуватися рівень життя на Близькому Сході. Європейські міста переважно увійшли до десятки тих, хто найбільше втратив позиції в рейтингу.