Суспільство, Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Біженці з України приносять економічну вигоду Європі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, біженці, Європа

    Вимушена міграція та перебування українців за кордоном має велику вигоду для країн, які приймають біженців з України.

    2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

    Про це заявляє голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету з питань економічного розвитку Ігор Марчук.

    Сьогодні понад 8,9 млн українських громадян залишаються за кордоном через війну. З початку 2023 року ця цифра зросла ще на 900 тисяч. Тобто 57% економічно активного населення України перебувають за її межами та майже не впливають на її економіку.

    Основні країни-реципієнти, в яких знайшли прихисток українці, — це Польща — понад 1,5 млн осіб, Німеччина — понад 1 млн, Чехія, Італія, Іспанія, Румунія.

    Згідно з розрахунками Європейського центрального банку (European Central Bank), 55% вимушених емігрантів з України працевлаштовуються або активно шукають роботу в країнах-реципієнтах.

    «Отже, перспективи повернення в Україну близько 5 млн громадян під великим питанням. І час, на жаль, працює проти нас», — каже Марчук.

    За його словами, зараз в Європі розгорнулась справжня боротьба за українців.

    «Німеччина ще у 2022 році оголосила про наміри щороку залучати 400 тисяч кваліфікованих робітників з-за кордону. Про необхідність залучення додаткової робочої сили заявили також Польща, Румунія, Литва, Естонія. Боротьба за кваліфіковані кадри серед мігрантів з України є цілком зрозумілою. Адже вимушена міграція з України та перебування українців за кордоном має неабияку вигоду для країн-реципієнтів», — вважає Марчук.

    Що потрібно для того, аби повернути українців в Україну?

    Державі потрібно створювати істотно кращі соціальні, економічні, фінансові й фіскальні стимули для реалізації підприємницького потенціалу наших громадян у межах української економіки.

    «Очевидно, що спеціальні податкові режими є найефективнішим інструментом у багатьох випадках. Особливо коли йдеться про компромісну детінізацію, яка в більшій чи меншій мірі актуальна для будь-якої країни», — повідомляє урядовець.

    Він наголошує, що для вирішення надважливого завдання повернення українців в Україну держава має не сліпо копіювати фіскальні політики країн-сусідів щодо системи та ставок оподаткування мікро- та малого бізнесу, а створювати стимули які будуть суттєво кращими, ніж ті, що існують у країнах-реципієнтах.

    За інших рівних умов, що сильнішою інституційно є та чи інша держава, то більший податок вона може собі дозволити встановлювати для мікро- та малого бізнесу. Тим паче досвід розвинутих країн світу це з легкістю доводить.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми