Суспільство, Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес знизив свої настрої до негативного рівня

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: бізнес, ціни, прогноз економіки

  На настрої вплинули зріст цін на електрику, пальне, зупинення "зернового коридору" й дефіцит кадрів.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Після кількох місяців оптимістичних оцінок, у липні український бізнес знизив свої настрої до негативного рівня і через потрясіння у ключових сферах прогнозує зростання цін на свою продукцію.

  Як повідомляють в Національному Банку України, у липні індекс очікувань ділової активності (ІОДА) "знизився нижче нейтрального рівня" - до 48.8 порівняно з 50.8 у червні.

  Несприятливо на прогнози опитуваних вплинули перегляд ціноутворення для підприємств на ринку електроенергії, повернення до довоєнного оподаткування цін на пальне, зупинення "зернового коридору", посилення обстрілів інфраструктурних об’єктів й значний дефіцит кваліфікованих кадрів.

  Через це більшість підприємств у різних галузях прогнозують здорожчання власної продукції. Деякі з них поки не планують збільшувати загальну кількість працівників.

  Індекс очікувань ділової активності
  Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) є економічним показником, який використовується для вимірювання настроїв і очікувань підприємств та економічних агентів щодо перспектив розвитку економіки в майбутньому.

  ІОДА спроектовано таким чином, щоб відображати погляди бізнес-спільноти на господарську ситуацію в країні або регіоні на певний період (часто на місяць або кілька місяців наперед). Він зазвичай базується на опитуваннях підприємств щодо їхніх планів щодо збуту, виробництва, інвестицій, зайнятості й цінової політики. Збір і аналіз таких даних дозволяє встановити загальний настрій в бізнес-середовищі та оцінити потенційні тенденції у розвитку економіки.

  Якщо індекс перебуває на рівні 50, це вказує на нейтральну ситуацію. Однак, якщо значення індексу перевищує 50, це вказує на позитивні очікування.

  У січні 2022 року, перед початком повномасштабного вторгнення РФ, індекс очікувань ділової активності становив 40,5 порівняно з 48,6 у грудні 2021 року, що стало найменшим значенням за останні 12 місяців.

  Станом на 1 лютого 2023 року бізнес заявляв, що готується до зростання цін і скорочень. Більшість підприємств заявили про те, що очікують подальшого зростання цін і тарифів на свою продукцію та послуги через подорожчання закупівельних цін і цін підрядників.

  Станом на 1 травня 2023 року бізнес покращив оцінку результатів своєї діяльності вперше з жовтня 2021 року. Найоптимістичніші оцінки перспектив діяльності вдруге поспіль надали підприємства торгівлі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми