Суспільство, Інтерв'ю Автор: RomanK Друкувати

Як українці змінилися за ці півтора роки війни

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: вплив війни

  Директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха переконаний, що зникли принципові відмінності між західним регіоном і сходом.

  4258_15560773_zelen.jpg (18.76 Kb)


  Українці змінилися за ці півтора роки, адже пройшли шлях від очікувань на швидку перемогу до нинішнього стану.

  Про це в інтерв'ю NV заявив директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха, зазначивши при цьому, що зміни настроїв в українському суспільстві мають хвилеподібну природу, проте зараз можна стверджувати, що зникли принципові відмінності між західним регіоном і східним.

  "Зміни настроїв в українському суспільстві мають хвилеподібну природу. Якщо порівнювати перші наші дані минулого року з тим, що ми отримали в 2021-му, то дивовижні зміни сталися. По-перше, не тільки ми, усі соціологічні дослідження відзначають консолідацію українського суспільства по багатьох напрямках. Зникли принципові відмінності між західним регіоном і сходом. Ця консолідація, якщо брати дані останнього нашого моніторингового опитування, залишається і досі", - зазначив експерт.

  За словами експерта, зараз люди розуміють, що якщо вони не будуть консолідовані, то країна дійсно впаде за три дні.

  "Я б це назвав консолідацією фортеці в облозі, коли люди розуміють, що якщо вони не будуть консолідовані, то країна дійсно впаде за три дні. Тому вони консолідовані. Хтось стріли готує, хтось точить зброю, хтось смолу варить, хтось за пораненими ходить. Що буде після того, як облогу буде знято? Тут різні сценарії можуть бути", - наголосив експерт.

  Він також зазначив, що для українців вкрай важливою була і буде віра в перемогу.

  "Ще одне цікаве спостереження: саме зараз, під час війни, на запитання, чи вважають українці, що справи в державі йдуть в правильному напрямку, ствержно відповідає набагато більше людей, ніж в 2021 році, і ця тенденція зберігається вже два роки війни. І, що дуже важливо, зберігається консолідація щодо уявлення про те, що таке перемога. Понад 80% українців, майже 85%, вважають, що перемога — це вихід на кордони 1991 року", - наголосив експерт.

  Війна в Україні та соціологія
  Соціолог, директор соціологічної компанії "Центр прикладних досліджень" Юрій Щедрін переконаний, що перше, що має зробити Україна після закінчення війни, - провести перепис населення.

  Російський публіцист і соціолог Ігор Яковенко заявив, що російському "глибинному народу" наплювати як на життя українців, так і на життя своїх родичів, убитих на війні проти України.

  У квітні російський "Левада-центр" провів опитування, згідно з яким серед росіян тільки зросла підтримка повномасштабної війни проти України. "За" висловилися 75% опитаних.

  Інше дослідження показало топ-п'ять головних страхів громадян Російської Федерації. Так, вони побоюються збройного заколоту "вагнерівців", пожеж і повеней, контрнаступу української армії і зростання ядерної загрози.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми