Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Демографічна ситуація в країні на межі катастрофи

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: демографічна ситуація

  На думку експерта, потрібно щорічно залучати 600 тисяч зовнішніх мігрантів, щоб надолужити втрати населення.

  6165_6b-1.jpg (78.31 Kb)


  Науковці прогнозують, що у 2033 році в Україні проживатиме не більше 35 мільйонів громадян, включаючи тих, хто мешкає в кордонах 1991 року. І цей прогноз вважається оптимістичним.

  Як повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Елла Лібанова, наразі через війну з України виїхала велика кількість населення.

  "Давайте забудемо про те, що у нас було 52 млн українців. 52 млн не буде ніколи. За найбільш оптимістичним варіантом, у 2033 році нас буде 35 млн, я говорю про Україну в кордонах 1991 року. Тобто в будь-якому випадку - повернемо ми всіх наших мігрантів, залучимо мігрантів з інших країн - скорочення населення України все одно буде", - сказала вона під час круглого столу.

  За її словами, останні 10 років головним каналом збільшення населення в Україні ставали мігранти і для відновлення населення саме їм потрібно відкривати українські кордони.

  "На 1 січня 1991 року нас було 52 мільйонів. 52 мільйони нас не буде ніколи. Якщо ми не будемо приблизно 600 тисяч на рік залучати зовнішніх мігрантів", - сказала вона, уточнивши, що Україна матиме купу проблем без мігрантів.

  Від початку 2023 року Лібанова помітила тенденцію зменшення чисельності трудових українських "втікачів від війни" у Польщі. Вони їдуть далі - до Німеччини, до Чехії, до Нідерландів. На її думку, чим більшою є відстань між Україною і тією країною, де перебувають українці, тим меншою є ймовірність того, що вони повернуться.

  "Ми не можемо нічого протиставити міграційному відпливу населення. Проте ми маємо ініціювати і мотивувати людей повертатися. Ми маємо протидіяти переходу тимчасової міграції в стаціонарну", - вважає експерт.

  Економіка падає без українців
  Близько 6,2 млн українців, які виїхали з країни на початку повномасштабної війни, досі лишаються за кордоном. Кожні 100 тисяч з них знижують ВВП України на 0,5%. Якщо врахувати, що ВВП України довоєнного 2021 року склав майже $200 мільярдів, виходить, що, від’їзд кожних 100 тисяч українців за кордон знижує цифру річного ВВП України приблизно на 1 мільярд доларів.

  За даними Українського інституту майбутнього, в Україні нема кому піднімати економіку, адже кількість населення скоротилась до 29 мільйонів, з них працює лише третина.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році
Інвестування може стати захопливим та прибутковим заняттям, але лише за умови грамотного підходу. Сучасний ринковий гравець отримує доступ до численни...
Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми