Суспільство, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українці масово виїжджають із Польщі: йдеться не про дорогу додому

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: біженці, Польща, Німеччина

    Сотні тисяч українських біженців залишили Польщу. При цьому насамперед йдеться не про повернення додому. Українці переїжджають до Німеччини: туди, де їм пропонують безкоштовні курси вивчення мови, високу щомісячну допомогу та доступ до ринку праці.

    7776_71937.jpg (181.83 Kb)

    Про те, чому українці виїжджають із Польщі, які умови вони отримують за кордоном, читайте у матеріалі.

    Українці їдуть із Польщі до Німеччини: йдеться про сотні тисяч біженців

    З серпня минулого року кількість українців, які набули статусу тимчасового захисту в Німеччині, злетіла на 410 тис. осіб. До Румунії переїхало 70 тис. осіб, а до Італії – 40 тис. осіб. Йдеться не про тих українців, які виїхали за кордон за минулий рік. Це біженці, які мігрують усередині ЄС. Наприклад, із Польщі виїхало 350 тис. осіб, із Чехії – майже 50 тис. осіб.

    Фактично відбувається масова міграція українських біженців із Польщі до Німеччини. Українці дізнаються про привабливіші умови життя в Німеччині від своїх близьких та знайомих. Саме за рекомендаціями переїхало 43% біженців, йдеться у даних дослідження платформи EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету.

    Що цікаво, українців насамперед цікавлять соціальні виплати, а не зарплати. Так, 42% українців переїхали до Німеччини через вищі виплати і лише 27% через вищі зарплати. 99% українських біженців проходять курс інтеграції – діти навчаються у місцевих школах, дорослі ходять на безкоштовні курси німецького навчання. Роботу знайшли лише 31% біженців.

    У середньому біженці у Німеччині після оплати всіх місячних витрат залишаються з 494 євро. Ці гроші можуть відкладати. А майже кожен восьмий (13%) щомісяця може відкладати понад 1 тис. євро. Наприклад, сім'я біженців, яка складається з матері, двох дітей віком від 5 до 18 років та дорослої жінки (бабусі), щомісяця може отримувати виплату у розмірі 1700 євро.

    Міхаліна Селевич, директор з міжнародного розвитку EWL Group, зазначає: такими темпами, якщо війна продовжиться, а міграційні тенденції збережуться, вже наступного року українці будуть найбільшою групою іноземців у Німеччині.

    "Якщо війна триватиме, а нинішні міграційні тенденції збережуться на такому ж рівні, то вже у 2024 році громадяни України можуть стати найбільшою групою іноземців у Німеччині , яка характеризується високою професійною активністю", – пояснює Селевич.

    В яких умовах живуть українські біженці та чому переїхали

    Кожен третій біженець виїхав з України через "шкоду психічному здоров'ю", кожен п'ятий (21%) – злякався обстрілів у сусідніх містах. 34% біженців зіткнулися з обстрілами своїх населених пунктів та 20% – втекли від окупації, йдеться у результатах дослідження Лабораторії законодавчих ініціатив. Дослідження проходило з грудня минулого року по липень поточного, опитали 1322 біженці. На презентації результатів дослідження також був присутній і OBOZREVATEL.

    Приблизно кожен другий біженець переїхав із дітьми. Що цікаво, 12% українців із загальної кількості біженців виїхали з країни майже через рік війни, 2023-го. Сплеск міграції відбувся після того, як росіяни зруйнували Каховську ГЕС, виникла масштабна катастрофа.

    Загалом українці швидко адаптуються до життя за кордоном. 62,8% біженців кажуть, що їм легше забезпечити гідний спосіб життя за межами України. Тобто ті українці, які втратили свої будинки, нажите майно, найчастіше роботу вважають, що їм легше облаштувати своє життя за кордоном.

    Більшість українців отримують у ЄС допомогу (68%). Умови адаптації також демонструють дані про те, де проживають біженці. Дослідження показало, що 43,97% орендують квартиру чи будинок, ще 13,04% орендують квартиру. Тобто понад половина українців за кордоном мають орендоване житло. Близько 9,7% живуть у друзів та знайомих, 19,59% отримали окреме житло від держави, яка їх прийняла. І лише 8,56% живуть у сховищах. Таким чином, 76,6% або безплатно отримали для проживання, або орендують житло за кордоном.

    Імовірність повернення біженців додому порахували за шкалою. До закінчення повномасштабної війни така ймовірність складає 33 зі 100 балів, а після – 66 зі 100. Однак на даний момент біженці, відповідаючи на питання про повернення додому, оперують не повними даними, пояснює завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії та соцдосліджень при НА Позняк.

    Хтось за період, доки триває війна, знайде собі гідну роботу за фахом, інші ж розраховують, що постійно отримуватимуть виплати.

    "Багато тих, хто отримує соціальну допомогу, думають, що це триватиме завжди, закінчиться війна і отримуватимуть допомогу. Коли війна закінчиться і допомога припиниться, вони поводитимуться зовсім по-іншому. А ті, хто говорять про повернення, за час , Доки триває війна, можуть знайти гідну роботу, ту роботу, яка відповідає їх статусу. І тоді ймовірність їх повернення різко знизиться", - пояснює вчений.

    Загалом повернення українців залежить не лише від того, які умови створить Україна. Є ще один вагомий чинник – чи збережуться умови, виплати, безкоштовний доступ до медицини, освіти, соціальних пільг для українців у ЄС після закінчення війни. У Євросоюзі вже заявили, що статус тимчасового захисту для українських біженців збережуть до 2025 року. Однак якщо війна закінчиться раніше, а українські дипломати зможуть достукатися до європейських колег, статус можуть скасувати і раніше зазначеного терміну.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми