Суспільство, Освіта та наука, Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Портрет українських біженців у Польщі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, зарплата, Польща

    У 2023 році найчастіше як українські біженці, так і довоєнні мігранти отримували зарплату у розмірі 3000 — 4000 злотих (28 тис. — 38 тис. грн). 49% біженців задекларували заробіток менше 3000 злотих, серед довоєнних мігрантів таких усього 21%.

    5851_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Про це йдеться у звіті Національного Банку Польщі (НБП), що проаналізував аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

    Згідно з опитуванням, яке проводилося НБП з 2019 року, середня заробітна плата мігрантів, які прибули до Польщі до початку війни, зросла між 2019 і 2022 роками приблизно на 38%, а між 2022 і 2023 років — на 6%. Середня чиста заробітна плата, отримана українцями у Польщі сягає близько 33 тис. грн.

    Усього до повномасштабної війни в Україні працевлаштованими були 94% українських мігрантів у Польщі порівняно з 64% мігрантів часів війни.

    Портрет українців у Польщі

    Переважна більшість усіх біженців після 24 лютого 2022 року становили жінки — 78%, біженці-чоловіки — 22%.
    Жінок, які залишилися в Польщі з дітьми і не мають інших членів сім'ї — 26% від усіх біженців, за ними йдуть 12% жінок, які залишилися з дітьми і партнером (чоловіком).

    Однак, відносно високий відсоток жінок, які перебувають у Польщі без дітей та партнера — самі або тільки з іншими членами сім'ї, загалом 32%.

    Попри те, що українських чоловіків-біженців з України менше, вони набагато краще почуваються на польському ринку праці. Більша частина з них працює (71% проти 61%) і лише 15% чоловіків є безробітними проти 27% жінок.

    Професії та освіта мігрантів

    Цікаво, що довоєнні мігранти здебільшого працювали на професіях, що вимагають спеціальної кваліфікації, але не вищої освіти (зварювальники, токарі, електрики тощо). У той час, як біженці, які прибули і влаштувалися на роботу у Польщі, виявилися в середньому людьми з відносно високою освітою, однак переважна більшість біженців, виконували просту роботу, яка не вимагала кваліфікації.

    В аналітичному центрі Gremi Personal опитали працевлаштованих українців стосовно рівня здобутої освіти в Україні (в опитуванні взяли участь 480 респондентів).

    Відтак 36% мають середню технічну освіту — це найбільший показник серед усіх. 26% мають повну середню освіту, 18% отримали вищу освіту, 8% — базову середню, 6% — мають незакінчену вищу освіту.

    3% мають науковий ступінь, та по 1,5% припадає на пункти «вища технічна» та «незакінчена середня».

    «Заробітна плата українських біженців у Польщі здебільшого залежить від підвищення мінімальної заробітної плати в польській економіці та рідко пов’язана з освітою, отриманою в Україні, незалежно від її рівня. Однак, якщо висококваліфіковані українці достатньо володіють польською мовою — вони можуть конкурувати з поляками за вакантні місця», — зазначили в Gremi Personal.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми