Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Який і коли буде перепис населення в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Держстат, перепис населення

  Всеукраїнський перепис можна буде провести після закінчення дії воєнного стану. Скоріше за все, це буде перепис за комбінованим варіантом — інтернет-раунд, дані реєстрів і плюс традиційний раунд (обхід).

  7584_perepys-naselennya.jpg (41.12 Kb)

  Про це сказав голова Державної служби статистики Ігор Вернер в інтерв'ю виданню The Page.

  «Держстат буде наполягати на проведені перепису», — сказав він та нагадав, що перепис мав відбутися у 2023 році, але законом було встановлено, що перепис не проводиться протягом воєнного стану і протягом 6 місяців після його закінчення.

  Як зазначив голова Держстату, «до закінчення воєнного стану у нас будуть відбуватися обстріли, безконтрольні міграційні процеси», а за міжнародними рекомендаціями, взагалі перепис не рекомендується проводити в період певних нестабільностей і в період масових міграційних процесів.

  «Тому під час війни важко спрогнозувати будь-що. Проте ми готуємось до того, щоб проводити перепис з використанням даних, які містяться в реєстрах», — сказав він.

  Вернер не береться сказати, який і коли буде перепис населення, тому Держстат буде вносити пропозиції залежно від того, коли закінчиться воєнний стан, від стану реєстрів, від стану економіки.

  «Скоріш за все це буде комбінований метод, з максимальним залученням до перепису людей шляхом заповнення відповідної переписної документації через мережу інтернет та використанням наявних даних в реєстрах. І лише там, де це неможливо, проведення обходу населення. Наприклад, людина не має доступу до інтернету або з певних причин не може заповнити переписну документацію», — розповів голова Держстату.

  На його думку, відновлення України взагалі неможливо без отримання об'єктивної інформації щодо населення, і Держстат не бачить іншого об'єктивного варіанту, ніж проведення перепису.

  Водночас дані в реєстрах поки що неповні, потрібно провести їх верифікацію. Держстат буде використовувати ці дані і робити з них базу, але з першого разу провести перепис виключно за реєстрами не вдасться, повідомив він.

  «Найімовірніше, нам доведеться робити традиційний перепис за комбінованим варіантом — інтернет-раунд, дані реєстрів і плюс традиційний раунд (обхід). Ми будемо агітувати, щоб люди переписалися через інтернет. Але розуміємо, перепишуться не всі і переписувачі мають пройти за адресами, щоб переписати решту населення для отримання об'єктивних даних», — констатував Вернер.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми