Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта, Нерухомість та земля, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Які головні виклики для українців у Литві

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Литва, біженці, опитування

  За даними опитування, 75% біженців з України, які звернулися за тимчасовим притулком до Литви, хочуть повернутися на Батьківщину, коли це буде безпечно, а близько 17% поки що не визначилися.

  6939_67744.jpg (.95 Kb)

  Про це повідомляє Delfi, посилаючись на дослідження, проведене в 2023 році Вільнюським офісом Міжнародної організації з міграції (IOM Lietuva).

  Які головні виклики для українських біженців у Литві

  фінансова стабільність — 25%;
  мовний бар'єр — 21%;
  довгострокова оренда житла — 19%;
  працевлаштування — 19%.

  Як повідомляє глава IOM Lietuva Ейтвідас Бінгяліс, протягом двох років повномасштабної війни на зміну базовим потребам прийшли виклики, пов’язані з інтеграцією.

  «Ми зараз все частіше чуємо про курси литовської, це означає, що люди обрали життя в Литві, поки в їхній країні небезпечно. Проте більша частина українців планує повернутися додому, коли це буде можливо», — сказав Бінгяліс.

  У перші місяці після прибуття до Литви українці зазначали, що особливо потребують фінансової допомоги та медичних послуг, а після першого року стали актуальними пошук роботи та курси литовського. Тому їм надали можливість безкоштовно вивчати литовську мову. Повідомляється, що курси відвідали 400 українців.

  Чого потребують біженці

  Дослідження показало, що, як і раніше, залишається актуальним питання купівлі:

  ліків (19%);
  засобів особистої гігієни — 16%;
  одягу — 14%.

  За цей час українцям роздали 2000 карток для придбання ліків, 160 сімей отримали купони на суму 150 євро на купівлю різних речей для облаштування побуту, а на покриття побутових витрат за перший рік організація виділила 330 тис євро.

  Виділялися також гроші на оплату оренди, а минулого року було відкрито інформаційний центр MICenter, у якому проводять різні заняття для українців.

  «Що стосується інтеграції українців в інших країнах Балтії та пов’язаних з нею викликів, то тут особливої різниці немає. У Литві та Латвії на першому місці - фінансова стабільність, в Естонії - мовний бар'єр, відповідно 25%, 38%, і 42%, у сусідніх країнах українці також стикаються з проблемою довгострокової оренди (Латвія — 17%, Естонія — 21%) та викликами, пов’язаними з працевлаштуванням (Латвія — 31%, Естонія — 33%)», — сказав глава IOM Lietuva.

  За два роки з початку війни в Україну до Литви приїхали майже 84 тисячі українців.

  Нагадаємо, у Литві ухвалили постанову про виділення додаткових 326 тисяч євро на підтримку біженців з України. Кошти спрямують міністерству соціального захисту, праці та охорони здоров’я, яке розподілить їх за потребами українців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми