Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта, Нерухомість та земля, Транспорт та авто, IT технології та телекомунікації, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

"Дія" значно полегшила подання декларацій для держслужбовців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: декларація, Дія

  Подання декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для публічних службовців стане простішим. Запит на збір даних про членів сім'ї тепер здійснюється за допомогою застосунку Дія.

  3939_a725f9c-.jpg (15.81 Kb)

  Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

  «Послуга доступна для авторизованих користувачів застосунку Дія з верифікованим податковим номером, які є членами сім'ї публічного службовця й отримали запит про надання інформації від декларанта», — повідомляють у міністерстві.

  Що каже закон

  Згідно із Законом України «Про запобігання корупції», державні та місцеві чиновники мають щорічно подавати електронні декларації до НАЗК.

  Причому зобов’язані вказати дані не лише про свої статки, а й про членів сім'ї, їх активи і доходи. Це стосується чоловіка або дружини декларанта, дітей до 18 років, а також людини, з якою проживає не менш ніж 183 дні протягом року, веде спільне господарство, має взаємні права та обов’язки.

  Як нині публічний службовець отримує дані про членів сім'ї

  На порталі НАЗК при заповненні декларації він указує відомості про членів сім'ї і надсилає їм запит у Дію. Після підтвердження членом сім'ї НАЗК збере інформацію про його активи й доходи з реєстрів та передасть декларанту.

  Дані надходять одразу у формі, що потрібна для декларації.

  Як було раніше

  Членам сім'ї потрібно було шукати документи про свою нерухомість, автівки та інші активи, замовляти довідки про доходи тощо.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми