Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Як живеться українським біженцям у Швеції

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Швеція, біженці

    Українські біженці активно облаштовуються у Швеції. Дві треті працездатних українців уже знайшли роботу, а майже половина можуть розмовляти шведською мовою.

    2565_67744.jpg (.95 Kb)

    Про це йдеться у новому звіті Міжнародної Організації з Міграції про наміри та потреби українських біженців у Швеції.

    У квітні та травні 2024 року опитали 3451 людину із України і порівняли результати із отриманими у 2023 році.

    Працевлаштування українців у Швеції

    Зокрема, 81% опитаних не мають наміру кудись переїжджати зі свого нинішнього місця проживання, що свідчить про стабільність та задоволеність умовами перебування.

    Серед працездатних біженців 88% беруть участь в ринку праці: або мають роботу, або шукають її. До слова, працевлаштовані з них 66%. Торік цей показник був 58%.

    Що заважає українцям у працевлаштуванні у Швеції:

    мовний бар’єр (76%);
    відсутність підходящої роботи в районі проживання;
    відсутність необхідних кваліфікацій або їх визнання;
    дискримінація;
    відсутність транспорту до робочого місця;
    складно поєднувати догляд за близькими і роботу;
    стан здоров’я.

    Шведською мовою можуть розмовляти 47% опитаних. Торік такий рівень знання мови був у 26%.

    Понад половині респондентів (55%) вистачає коштів на проживання.

    Основним джерелом грошей для 55% є робота (50% у 2023 році). Для 17% опитаних основне джерело доходу — підтримка з боку влади, 15% грошима допомагає сім’я або друзі.

    Близько 44% респондентів проживають в окремому житлі (орендують або придбали квартиру).

    Чи планують українці повертатись додому

    Згідно з результатами дослідження, тільки 13% українських біженців прагнуть повернутися в Україну, коли це стане безпечно. У 2023 році такий намір мали 28% опитаних.

    Тих, хто не визначився щодо повернення, у 2024 році — 24%, тоді як у 2023 році сумнівалися 31% респондентів. Водночас не хочуть чи не можуть повернутися до України 58% опитаних біженців. У 2023 році таку відповідь давали 37% респондентів.

    Бажання залишитися у Швеції в довгостроковій перспективі змінилося у 2024 році в 68% опитних (серед них 72% - чоловіки).

    Автори дослідження роблять висновки, що перспективи стабільної роботи, вищі зарплати та кращі соціальні переваги створюють стимул для українців будувати нове життя у Швеції, а не повертатися в Україну, навіть коли закінчиться війна.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми