Захищати свою фірму потрібно весь час, а не лише тоді коли атаки вже почались.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий український канал атакували рейдери
Сьогодні стати жертвою сірого, або чорного рейдерства можуть будь-які підприємства, що не мають системи управління, не мають "зв’язків" в контролюючих органах.
По-перше, рейдерство можливе через недосконале українське законодавство в цілому, що створює прогалини у функціонуванні державних інститутів, таких як судова система, органи внутрішніх справ, реєстраційні органи.
По-друге, що забезпечує підґрунтя для рейдерства, це саме людський фактор, який може включати в себе і жагу наживи, і певний азарт.
На даний момент існують досить багато поширених видів поглинання, серед яких: умисне доведення до банкрутства, скупка дрібних пакетів акцій, цілеспрямоване зниження вартості підприємства і придбання його активів.
Ґрунтовно дослідив проблему рейдерства та актуальні шляхи протидії йому власник міжнародної юридичної компанії "Гапоненко Роман і партнери" Роман Іванович Гапоненко.
Суть розробленої програми антирейдерських заходів полягає в унеможливленні для сторони, що атакує використовувати будь-які заходи впливу або примусу, використання адмінресурсу.
Потенційна жертва має налагодити чітку та прозору системи управління активами та корпоративними правами, що буде запобіжником інсайдерських схем та покладе початок формування системи юридичної безпеки бізнесу.
І пам’ятайте, що найкраще вирішення наведеної проблеми це попереднє її запобігання, що не дає можливості їй статися, а не похідне "відвойовування", тому подумайте про безпеку свого бізнесу завчасно.
Нагадаємо, що раніше "Бізнес" писав, що Верховна Рада ухвалила антирейдерський закон