Суспільство Автор: dmytro.bobritsky Друкувати

ТОП-5 незвичних форм древньої валюти

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: гроші, валюта

    Здавна люди приписували грошову вартість різним предметам і речам. І хоча більша частина цієї так званої валюти сьогодні є непрактичною і недоцільною, вона служить важливим нагадуванням про те, що цінували люди в минулому і чому.

    gro.jpg

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія успіху: Джон Рокфеллер

    1. Зуби дельфінів

    Напевно, сама дивна і жахлива валюта старовини - це зуби дельфінів, які використовувалися на Соломонових островах протягом кількох століть, згідно давнім традиціям. У 2008 р. долар на острові знецінився. Місцеві жителі в деяких частинах островів вирішили повернутися до традиційної валюті - зубам дельфінів.

    Неймовірно, але вартість зубів ссавців збільшилася майже в 4 рази. Місцевий мисливець на дельфінів Генрі Сукуфату заявив: "Гроші білої людини рано чи пізно закінчаться, а зуби дельфінів - ніколи".

    2. Сіль

    Сіль протягом тисячоліть вважалася цінним товаром. Вона відіграла значну роль у розвитку ранніх цивілізацій. Згадування про неї зустрічаються в декількох важливих релігійних традиціях і текстах.

    В 2200 році до нашої ери китайський імператор Юй Великий сіллю сплатив перший зафіксований в історії податковий платіж. Введення соляного податку послужило однією з причин Французької революції. Сам продукт також зіграв важливу роль в Громадянській війні в США.

    3. Чорний перець

    У Древній Греції дефіцит чорного перцю став причиною його небувалою цінності. Згідно з історичними відомостями, в V столітті перший король вестготів Аларіх і вождь гунів Аттіла захопили Рим і зажадали від жителів міста в якості викупу величезна кількість чорного перцю.

    У Середньовіччі чорний перець став загальноприйнятою формою валюти. У XV столітті попит на прянощі в Європі настільки зріс, що даний факт зіграв величезну роль у розвитку морських шляхів з Далеким Сходом. Через високу вартість спеція отримала назву "чорне золото"

    4. Намисто "вампум"

    Першою валютою Америки стали намистини - зокрема, вампум. Це традиційні намиста ручної роботи, зроблені з білих і пурпурових раковин черевоногих і двостулкових молюсків.

    Коли європейські поселенці висадилися на берегах Північної Америки в XVI-початку XVII ст., Вони помітили, що корінні жителі особливим чином ставилися до вампум, вважаючи їх священними і цінними предметами.

    Колоністи також виявили, що корінні американці охочіше ділилися настільки необхідними припасами, якщо їм в обмін пропонували вампуми. Так, намиста з раковин стали офіційною валютою, хоча самі представники корінного населення Північної Америки зовсім не розглядали їх як гроші.

    5. Наконечники стріл

    Цей по-справжньому чудесний тип стародавньої валюти виник у північній частині Чорного моря. На початку VII століття наконечники стріл стали використовуватися в якості грошей на території, відомої як Велика Скіфія, яка охоплювала землі сучасної України, Центральну Азію, Східну Європу, Північний Кавказ і частина Росії. Бронзові наконечники з'явилися задовго до звичних стародавніх монет і високо цінувалися за міцність і можливість застосування в якості зброї.

    Нагадаємо, "Бізнес" писав, що у світі може початися "золота лихоманка"



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми