В Україні можуть почати штрафувати водіїв за їзду в зимовий період на літній гумі. Очікується, що розмір покарання становитиме 340 грн для легкових автомобілів та 8 500 грн для вантажівок та автобусів.
Про це розповів перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький, повідомляють Українські новини. Він зазначив: наразі у Верховній Раді вже зареєстровано відповідний законопроєкт.
"Зимова гума – це вже не питання дискусій, це вже доведений факт, що це і менший гальмівний шлях і більша керованість автомобілем і менший ризик негативних наслідків у вигляді ДТП, особливо з потерпілими та загиблими. Тобто це не питання треба чи не треба. Це питання, що треба. Просто, поки що це рекомендація, яка прописана в правилах дорожнього руху. Тобто, технічний стан має відповідати, а конкретики ніякої немає", – пояснив необхідність нового штрафу Білошицький.
При цьому він визнав: ймовірність того, що покарання буде запроваджено найближчим часом, низька. Адже:
Триває законодавча дискусія та "є багато нюансів".
Також, за його словами, є багато противників самої ідеї.
"Нас підтримує в цьому низка депутатів. Але поки що до цього питання не дійшли і я думаю, що цієї зими навряд чи дійдуть", – констатував Білошицький.
Водіїв хочуть штрафувати за перевищення транспортом допустимого рівня шуму
Також для українських водіїв можуть запровадити новий штраф – за перевищення транспортом допустимого рівня шуму. Розмір покарання передбачається встановити на рівні 17 000 грн. За повторне порушення доведеться сплачувати вже 34 000 грн.
Відповідний законопроєкт №9564 подано до Верховної Ради. Його авторами виступила група народних депутатів, серед яких Давид Арахамія (голова фракції "Слуга народу"), Павло Сушко, Юлія Гришина (заступники голови фракції "Слуга народу") та ін.
До порядку денного парламенту документ було включено на початку лютого. Відповідно, народні депутати можуть його розглянути будь-коли.
У пояснювальній записці до документа зазначається: необхідність запровадження штрафу обумовлена тим, що деякі водії встановлюють на свої транспортні засоби обладнання, використання якого призводить до значного збільшення шуму роботи двигуна. Що:
порушує "тишу та спокій громадян";
викликає невдоволення суспільства.
Погіршує ситуацію те, що "під час воєнного стану такі шумові звуки схожі на звуки ворожих безпілотних літальних апаратів". Це створює уявлення про авіаційну та ракетну небезпеку, "відволікаючи Збройні сили та правоохоронців".