Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кава стане дорогим задоволенням для українців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни на каву

    Через глобальний дефіцит кави ціни на еспресо зростуть до 70 гривень, а на лате чи капучино – до 100 гривень уже в лютому. Високі ціни залишатимуться стабільними до літа 2025 року через кліматичні проблеми та неврожаї у ключових країнах-виробниках.

    52_kqp27umow7uxmoynwaqqr695x430-1bdd168ac1cd003b4e6fbd96d670c5.jpeg (39.71 Kb)

    Про це розповів співвласник Escobar Coffee Roasters Андрій Тітов в коментарі ЗМІ. На світовому ринку кави домінують дві країни: Бразилія та В'єтнам.

    Бразилія виробляє 40% світової кави, як арабіку, так і робусту, а В'єтнам спеціалізується переважно на дешевшій робусті і покриває 38% світового ринку цього сорту. Цього року обидва ключові експортери зіштовхнулися з серйозними погодними проблемами.

    Бразилія пережила тривалу посуху, що тривала з квітня до вересня. Через нестачу вологи та опадання листя дерева не змогли сформувати плоди. За прогнозами Volcafe, Бразилія виробить 34,4 мільйона мішків арабіки замість очікуваних 45 мільйонів, що створить глобальний дефіцит кави обсягом 8,5 мільйона мішків.

    В'єтнам спочатку страждав від посухи під час зростання кавових дерев, а на етапі збору врожаю ситуацію погіршили сильні дощі. У результаті ціна на робусту досягла 5 694 доларів за тонну, що є рекордним показником.

    Такі проблеми призвели до стрімкого зростання цін на каву: ф'ючерси на арабіку піднялися до 7,58 доларів за кілограм, що на 80% вище, ніж минулого року. Це найбільше подорожчання кави з 1977 року.

    Як це вплине на Україну

    Український ринок кави, за словами міжнародного експерта з кави Вадима Грановського, зазвичай реагує на глобальні зміни із затримкою у кілька тижнів або місяців. Великі імпортери кавового зерна наразі ще працюють на старих запасах, але вже до січня-лютого 2025 року подорожчання стане очевидним для споживачів.

    "Обсмажувальники відчують зростання цін уже з початку січня. До лютого чашка еспресо, яка зараз коштує 40-45 гривень, подорожчає до 70 гривень. Лате чи капучино, що коштують 60 гривень, зростуть у ціні до 100 гривень. Загалом для кінцевого покупця кава подорожчає на 80-100%," – пояснює Тітов.

    Як кав'ярні реагуватимуть на кризу

    Маленькі незалежні кав'ярні намагатимуться довше утримувати ціни, щоб не втратити клієнтів. Проте, за словами Грановського, це часто відбуватиметься за рахунок зниження якості кави. Заклади будуть закуповувати дешевше зерно, що вплине на смак напоїв. Також кав'ярні шукатимуть шляхи оптимізації витрат:

    автоматизація процесів – зменшення витрат на робочу силу;
    сучасне обладнання, що споживає менше енергії та води.
    Однак це може негативно позначитися на атмосфері кав'ярень, де бариста поступово перетворюється на "оператора кавової машини". За словами Андрія Тітова, високі ціни на каву збережуться як мінімум до літа 2025 року.

    Часткове здешевлення можливе лише після збору нового врожаю в Бразилії у червні, але навіть тоді ціни можуть знизитися лише на 20%. Грановський додає, що криза торкнеться усіх сегментів кавового ринку — від зеленого зерна до кінцевої чашки кави в кав'ярнях.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми