Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які харчі здорожчають найближчим часом в Україні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни

    В Україні найближчим часом очікується подорожчання хлібу, молочки, макаронів. Водночас вартість яєць найближчим часом зростати не буде.

    8141_gnach1_jpg_resized.jpg (63.92 Kb)

    Про це повідомляє видання "Мінфін", яке зібрало прогнози аналітиків. У нещодавньому інфляційному звіті Нацбанк спрогнозував, що споживча інфляція залишиться високою і в першому кварталі 2025 року, і у річному вимірі прискориться до 11,4%.

    Овочі та фрукти зимою можуть подорожчати на 10-15%
    Голова Економічного дискусійного клубу Олег Пензін каже, що протягом зими овочі та фрукти можуть зрости в ціні ще щонайменше на 10−15%.

    Хліб може подорожчати на 5%
    Перший віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко розповів, що в першому кварталі наступного року ще приблизно на 5% подорожчає хліб. "Точніші прогнози залежать від динаміки у складових собівартості", — зазначив він.

    Раніше Дученко пояснював подорожчання хліба зростанням цін на борошно та прогнозував, що до кінця року ціни на нього зростуть ще на 11%. Також пекарі підвищують цінники через зростання цін на упаковку на 10%, логістику – на 8%, газ – на 11% % та електроенергію – на 20%.

    Молочка до березня 2025-го може подорожчати на 5-10%
    Дорожчатиме також молочка. За даними Асоціації виробників молока, станом на 10 грудня закупівельна вартість молочної сировини екстра-класу зросла, порівнюючи з попереднім місяцем, на 65 копійок – до 19,7 гривень за кілограм без ПДВ. Молоко вищого гатунку подорожчало за цей же час на 30 копійок (до 18,7 грн/кг без ПДВ), першого гатунку – на 50 копійок (до 17,65 гривень).

    За даними голови цієї асоціації Георгія Кухалейшвілі, попит на молоко перевищує пропозицію. Втім, цінники на сировину, хоча й зростають, але вже не такими темпами, як з початку осені. Тож, за його прогнозами, темпи подорожчання молока знижуватимуться. Одна з причин – падіння темпів експорту вершкового масла через його здешевлення в Європі. Якщо у жовтні масло в ЄС коштувало 8,5 євро за кілограм, то зараз – 6,5 євро.

    Не виключено, що експортери будуть змушені переспрямувати частину обсягів на внутрішній ринок, що пригальмує зростання цін на вершкове масло у вітчизняному роздробі. Загалом експерти прогнозують зростання цін на молочну продукцію за перші три місяці 2025 року в межах 5-10%.

    Макарони дорожчатимуть на 2% щомісяця

    Голова концерну "Ярослав" (до його структури входить Київська макаронна фабрика) Олександр Борсук прогнозує подальше подорожчання макаронів. "Головна причина – різке подорожчання зерна – воно зросло в ціні в 1,5 раза. Відповідно, підтягнулося й борошно, за яке ми платимо по 15 гривень, замість колишніх 10 гривень", – пояснив Борсук. Тому макарони додаватимуть у ціні щонайменше по 2% щомісяця.

    Відзначимо, що Україна є великим світовим експортером пшениці та кукурудзи. Отже, ціни на зерно на внутрішньому ринку прив'язані до світових, а ті, за даними FAO (продовольча організація ООН), зростають через скорочення запасів до 315 млн тонн, замість торішніх 316 млн і 323 млн у 2022−2023 маркетинговому році.

    Яйця найближчим часом дорожчати не будуть
    Щодо яєць, то, як розповів голова Спілки птахівників Сергій Карпенко, яйця, після стрімкого подорожчання, вже подешевшали на 20−25% і не дорожчатимуть щонайменше протягом січня.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми