Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Інфляція в Україні набирає обертів

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: інфляція, ціни

    Споживча інфляція в Україні у листопаді 2024 року зросла до 11,2% у річному вимірі. Головним чинником цього зростання залишається продовольча інфляція, а також пришвидшення адміністративно регульованих цін.

    8141_gnach1_jpg_resized.jpg (63.92 Kb)

    Згідно з оцінками НБУ, ця тенденція продовжилася й у грудні, йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ (січень 2025 року).

    Фундаментальний інфляційний тиск посилився через подорожчання оброблених харчових продуктів, зростання витрат бізнесу на енергозабезпечення та оплату праці, а також через вплив девальвації на ціни. У листопаді базова інфляція досягла 9,3% у річному вимірі.

    Підвищення цін на харчові продукти було викликане зниженням пропозиції окремих сільгоспкультур і тваринницької продукції, що призвело до подорожчання як сирих, так і оброблених продуктів. Зростання цін на непродовольчі товари прискорилося під впливом курсового чинника, зокрема сповільненням зниження цін на одяг і взуття.

    Здорожчання також торкнулося послуг зв'язку, освіти, культури, відпочинку, а також ресторанного і готельного бізнесу. Це стало наслідком збільшення виробничих витрат. Зростання цін на паливо в річному вимірі сповільнилося завдяки зниженню світових цін на нафту та стриманому внутрішньому попиту.

    Адміністративно регульована інфляція також пришвидшилася. Алкогольні й тютюнові вироби подорожчали через девальваційний ефект та очікуване підвищення акцизів із січня 2025 року. Однак мораторій на підвищення тарифів на окремі житлово-комунальні послуги стримував більш суттєве зростання цін у цій категорії.

    Зростання цін виробників у листопаді сповільнилося до 24,1% у річному вимірі, зокрема завдяки зниженню темпів зростання у сфері постачання електроенергії, газу. Проте в добувній промисловості відновилося зростання цін через збільшення глобального попиту та внутрішні чинники, такі як дефіцит кадрів і зростання витрат на енергію й логістику.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми