Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні суттєво зросли ціни на молочку

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни на молочку

    Протягом року ціни на молочні продукти суттєво зросли. Молоко, кефір і вершки подорожчали на 28-36%, а твердий сир додав у ціні 22%. Очікується, що вартість молочних продуктів може стабілізуватися у другій половині року.

    1772_5b6d6af2d4b2dcdb0c99cee831e74cfd1.jpg (30.27 Kb)

    Відповідно до щомісячного моніторингу цін на продукти, який проводить "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), з листопада 2024 року сир став дорожчим. Наприкінці листопада – на початку грудня 2024 року кілограм голландського сиру коштував у середньому 469 гривень, а вже в березні 2025 року ця цифра зросла до 592 гривень за кілограм. Таким чином:

    за рік сир подорожчав на 22%;
    за останній місяць його ціна зросла на 7%.

    У роздрібних мережах ціни на найдешевший твердий сир варіюються від 77 до 90 гривень за брусок. Аналітики пояснюють таку тенденцію сезонними факторами, а також загальними коливаннями на ринку продуктів харчування.

    Як свідчать дані, середня ціна молока (2,6% жирності, 900 мл) також суттєво змінилася. А саме:

    зростання за місяць: +11%;
    зростання за рік: +36%.
    У грудні 2024 року середня вартість цього продукту становила 41,5 грн, а в березні 2025 року вже 56,3 грн. Найдорожчий варіант у роздрібній торгівлі досяг 58,6 грн за упаковку.

    Схожа ситуація спостерігається й у сегменті вершків (10%, 200 г). За ними зафіксовано таке підвищення:

    зростання за місяць: +5%;
    зростання за рік: +36%.
    Якщо на початку 2024 року ціна коливалася в межах 22,1-25,1 грн, то станом на березень 2025 року вартість піднялася до 34,4 грн. В окремих торгових точках вершки коштують до 37,5 грн за упаковку.

    Щодо кефіру (2,5% жирності, 950 мл), то в цьому сегменті також зафіксовано подорожчання. Наразі воно таке:

    зростання за місяць: +2%;
    зростання за рік: +28%.
    Якщо рік тому середня ціна становила 38,1 грн, то наразі вона вже сягає 60,2 грн. Найдорожчий варіант у роздрібних мережах пропонується за 70,6 грн.

    Аналітики вважають, що вартість молочних продуктів може стабілізуватися у другій половині року. Очікується, що збільшення надоїв молока з настанням тепла (кінець квітня) може вплинути на ціноутворення. Однак подальші зміни вартості продуктів залежатимуть від рівня купівельної спроможності населення та загальних економічних тенденцій.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми