Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Світові ціни на продовольство набирають обертів

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни

    Індекс цін на молочні продукти в березні залишився на колишньому рівні.

    8393_gnach1_jpg_resized.jpg (63.92 Kb)

    Світові ціни на продовольство продовжують підвищуватися. Основною причиною стало скорочення виробництва та високий попит.

    Продовольче агентство ООН(ФАО) повідомило, що індекс цін на продовольство в березні практично не змінився з лютого і становив 127,1. Зазначається, що зниження індексів цін на зернові та цукор компенсувало зростання індексів цін на м'ясо та рослинні олії.

    Так, індекс ФАО на 6,9% вищий, ніж рік тому, але нижчий за пікове значення в березні 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

    Індекс цін на рослинні олії в березні становив у середньому 161,8 пункту, що на 3,7% вище за лютий. Міжнародні ціни на ріпакову та соняшникову олію зросли з лютого через скорочення поставок від основних експортерів і стійкий попит.

    Індекс цін на молочні продукти в березні становив 148,7 пункта, не змінившись з лютого. При цьому ціни на вершкове масло зросли на 3,9% порівняно з лютим через високі роздрібні продажі та зростання попиту на тлі сезонного зниження поставок в Океанії та низького виробництва в Європі.

    Індекс цін на зернові становив у середньому 109,7 пункта, що 2,6% нижче, ніж попереднього місяця. Світові ціни на пшеницю знизилися в перший місяць весни, бо в деяких великих експортерів Північної півкулі знизилися побоювання щодо врожаю.

    Індекс цін на м'ясо становив у середньому 118 пунктів, що на 0,9% вище за лютневе значення, що було зумовлено здебільшого вищими цінами на свинину через зростання котирувань у ЄС.

    Водночас індекс цін на цукор становив 116,9 пунктів, що на 1,4% нижче, ніж у лютому, здебільшого через ослаблення світового попиту.

    Ціни на олію в Україні
    Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, за даними Держстату, за рік вартість вершкового масла зросла на 32,2%.

    Фахівець зазначає, що основною причиною підвищення вартості молочної сировини стало здорожчання кормів, що пов'язано з низьким урожаєм 2024 року. Другим фактором, що впливає на ціноутворення, є підвищення вартості електроенергії.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми