Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Вартість яблук на українських ринках побила рекорд

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ціни на яблука

    Вартість яблук на українських ринках досягла рекордних показників.

    7384_1463120378_igozen00.jpg (135.43 Kb)

    Подекуди ціни на них перевищують вартість імпортних апельсинів. Основна причина - глобальні проблеми з урожаєм і нестача сучасних сховищ в Україні. Про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник в інтерв'ю Центру економічної стратегії.

    Одним із чинників подорожчання стали проблеми з врожаєм апельсинів у Бразилії. Через поширення хвороб знизилися обсяги виробництва, що спричинило різке зростання цін на апельсиновий концентрат. Як наслідок, подорожчав і яблучний концентрат, який часто використовується як альтернатива.

    "Причини криються у Бразилії. Менший врожай апельсинів - дорожчий концентрат. Далі автоматично дорожчає яблуко як сировина", - пояснив Баштанник.

    Ще один фактор - слабкий урожай яблук у багатьох країнах, зокрема й в Україні. За словами експерта, у минулому сезоні переробні підприємства платили за яблука до 17 гривень за кілограм - це історичний максимум.

    "Проблема не лише українська. У Європі, в Росії - скрізь слабкий урожай. Це глобальний дефіцит", - наголосив він.

    За словами фахівця, в Україні навчилися вирощувати якісне яблуко, але критично не вистачає сучасної інфраструктури для зберігання. Особливо це стало помітним після втрати південних регіонів, де були зосереджені основні холодильні потужності.

    "У нас є яблуко восени та взимку, але вже з весни - все менше і менше. Бо немає де зберігати. І ми починаємо імпортувати з Польщі, Італії та інших країн", - розповів Баштанник.

    Ціни на яблука в Польщі теж зросли - через ті ж самі причини: проблеми з урожаєм, подорожчання концентрату та підвищений попит. До цього додаються витрати на логістику, розмитнення, маржу посередників - усе це врешті-решт формує високу ціну для українського споживача.

    Експерт прогнозує, що з вересня, коли з'явиться новий урожай, ціни дещо знизяться. Але до рівня 2022 року вони вже не повернуться.

    "Можливе короткострокове зниження, але через обмежені можливості зберігання вже в другому півріччі може виникнути новий дефіцит", - попередив Тарас Баштанник.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми