Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Тарифи можна зменшити вдвічі

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

    Електричний бойлер вигідно використовувати тільки до березня, а утеплення стін допоможе не всім.

    2977_384662245.jpg (65.17 Kb)

    В Україні за рік подорожчало все: електроенергія, газ, опалення, гаряча і холодна вода. Міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко заявляє: українці порівняно з європейцями споживають в 5 разів більше енергоресурсів. Для того, щоб почати економити, чиновник радить утеплювати своє житло і починати економити.

    Як довго окупатимуться енергозберігаючі лампочки

    Інвестиції: 686 гривень

    Як довго окупатимуться: 9 місяців

    Експерти в сфері енергоефективності радять: найшвидший спосіб економії на електроенергії – встановити енергозберігаючі лампи.
    Лампу потужністю 0,022 кВт на годину можна купити за 98 гривень. Наприклад, для того, щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень.
    Наприклад, якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за "світло" набереться 65,2 кВт. Водночас енергозберігаючі лампи витратять за цих же умов 19 кВт. На даний момент кожен кіловат коштує 1,29 гривні (при споживанні понад 100 кВт), а з березня тариф зросте до 1,68 гривні.

    Так, за "світло" до березня зі звичайними лампами доведеться платити 84,1 гривні, а з енергозберігаючими лампами – всього 23,8 гривні. Після березня з "новими" лампами – 32 гривні, а з "звичайними" – 109,5 гривні.

    Помінявши все лампи, щомісяця можна буде економити 77,5 гривні, а сама купівля окупитися за 9 місяців.

    Експерт у сфері енергоефективності, менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк зазначає: до заміни ламп треба ставитися розумно – купувати енергозберігаючу лампу до приміщень, в яких родина рідко вмикає світло, не варто.

    Нагадаємо, минулого року НКРЕКУ прийняла рішення підняти тариф для українців до рівня собівартості. Тариф піднімають в п'ять етапів (постанова №220). Приміром, на інфографіку можна побачити, як змінювалися тарифи на електроенергію при споживанні від 100 до 600 кВт*год.

    До квітня минулого року родина, яка споживає 150 кВт*год електроенергії на місяць, купувала 100 кВт*год за ціною за кіловат 45,6 копійок, ще 50 кВт за ціною 78,9 копійки за кіловат. У вересні минулого року тариф затвердили на рівні 78,9 копійок за місячного споживання понад 100 кВт і 45,6 копійок при споживанні до 100 кВт, в березні – до 99 і 57 копійок, а в вересні – 129 і 71,4 копійок відповідно.

    Наприклад, якщо минулої зими для такої родини "світло" коштувало 85 гривень, цього року доведеться платити 135,9 гривень. Незважаючи на підвищення тарифів, електроенергія в Україні залишається найдешевшою в Європі.
    Також експерти радять:

    Холодильник поставити за 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів. Для того, щоб скоротити споживання електрики холодильником, варто поставити його до прохолодного і темного місця – подалі від плити і вікна.

    Правильно користуватися пилососом і пральною машинкою. Пилосос найбільше споживає електрики в момент включення – не варто часто вимикати і включати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос витрачає до 20% більше електрики.
    При завантаженні баку пральної машини лише наполовину 50% її потужності марнується. Прання при температурі 30° С замість звичних 40° С дозволяє заощадити 40% енергії.

    Чи допоможе електричний бойлер економити на гарячій воді?

    Інвестиції: 5 тисяч гривень

    Як довго окупатимуться: скоро

    Інвестиції: 1376 гривень
    За скільки окупиться: три роки

    Двозонний лічильник на електроенергію разом з установкою коштує 1376 гривень. Такий лічильник дозволяє вночі платити за "світло" за спеціальним тарифом – на 50% дешевше. Наприклад, якщо при використанні до 100 кВт*год кожен кіловат зараз обходиться в 71,4 копійок, вночі (з 23 вечора і до 7 ранку) за цей же обсяг електроенергії доведеться заплатити всього 35 копійок. Цієї зими, після перегляду тарифів, за 150 кВт*год доведеться платити 193,5 гривні. Якщо активно користуватися електроприладами вночі – прати, прибирати тощо – багатозонний лічильник зможе окупитися, за оцінками "Київенерго", за три роки.

    Чи вигідно утеплювати квартиру і як економити до 50%

    Менеджер компанії ДТЕК Сергій Свистюк, який проводить тренінги з енергозбереження для ОСББ, пояснює: найдорожче для українців обходиться опалення. Утепливши будинок і встановивши тепловий пункт, можна економити на "комуналці" понад 50%.
    "Потрібно всім будинком взяти кредит і виплачувати по місяцях. З ростом тарифів окупність таких витрат стає вище і вище. Для цього потрібно створити ОСББ і об'єднатися. Кредит витратити на встановлення теплового лічильника, утеплення будинку, заміни вікон, модернізації", – говорить експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження Ганна Шумейко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми