Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Буде більше: тарифи на гарячу та холодну воду знову переглянуть

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: тарифи, вода

    Вода подорожчала не для всіх українців, проте тарифи продовжать переглядати.

    7281_vodo.jpg (36.59 Kb)

    В Україні днями підвищили тарифи на холодну і гарячу воду в деяких містах. Таке рішення Нацкомісія прийняла ще в лютому 2017-го, але постанова набула чинності кілька днів тому. Через підвищення зарплат, скорочення споживання і подорожчання електроенергії постачальники послуги переглянули собівартість водопостачання. У Києві холодна вода подорожчала на 15%, в Хмельницькому – на 21%, у Львові – на 28%, а в Дніпрі – на 7%. Скільки українцям доведеться платити за водопостачання.

    Чому і наскільки підвищили тарифи

    Тариф на водопостачання кожне підприємство розраховує для себе самостійно. До вартості послуги входячи зарплати, електроенергія (з її допомогою працюють насоси), ремонт, податки, амортизація тощо. Залежно від обладнання, кількості робочих місць, стану систем, вартість води у різних підприємств різна. Місцева влада стверджує програму розвитку підприємства і розглядає планований тариф, остаточне рішення приймає Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Головна вимога комісії – тариф повинен покривати всі витрати підприємства і включати до себе амортизацію.

    Цього року, як зазначили представники місцевої влади на засіданні комісії в лютому 2017-го, виявилося, що українці витрачають менше води, ніж передбачалося в розрахунках. Чим більше підприємство продає води, тим дешевше їх послуга. Однак через значне подорожчання комуналки українці почали економити.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ягоди і фрукти цього сезони "шокують" своїми цінами

    "Нові тарифи затверджені міською владою. Тариф повинен відповідати витратам, які несуть підприємства. Не повинно бути соціального популізму", – сказав заступник мера Південного Дмитро Любивий.

    Чому дорожчає вода:
    Зросли мінімальні зарплати
    Скоротилося споживання
    Подорожчала електрика
    Більше коштів виділяють на амортизацію

    Заробітні плати, за інформацією НКРЕКП, найбільша стаття витрат. Наприклад, якщо українець витратив на холодну воду 100 гривень, в середньому 38,2 гривні піде на зарплати співробітникам місцевого "водоканалу", 27,4 гривні витратять на світло (насоси працюють на електроенергії), 21,2 гривні – на банківські послуги, перевірку лічильників, 70 копійок – на погашення відсотків за кредитами, 4,5 гривні – на ремонт, 6,5 гривні – на амортизацію і 1,5 гривні – на податки і збори.
    Як подорожчала холодна вода:
    "Київводоканал" – з 13,77 до 15,79 гривні за куб
    "Львововводоканал" – з 10,49 до 13,41 гривні за куб
    "Рівнеоблводоканал" – з 13,38 до 15,84 гривні за куб
    "Дніпроводоканал" – з 12,45 до 13,32 гривні за куб
    "Хмельницькводоканал" – з 11,49 до 13,91 гривні за куб
    Як подорожчала гаряча вода:
    "Теплокомуненерго Маяк" (Вінниця) – з 78,23 до 80,62 гривні за куб (з рушникосушкою)
    "Вінницяміськтеплоенерго" – з 73,03 до 74,42 гривні за куб
    В середньому родина з трьох осіб витрачає 7,2 кубометра холодної води на місяць. Якщо раніше в столиці за такий обсяг води доводилося платити 99,1 гривні, після подорожчання за воду доведеться заплатити 111,5 гривні.

    Зазначимо, наразі тарифи на холодну і гарячу воду підвищили не у всіх містах України. Як пояснили в комісії, всі підприємства зобов'язані подати заяви з проханням встановити нові тарифи до 10 серпня. Після цього в НКРЕКП нові тарифи затвердять.
    Як для киян подорожчає гаряча вода з бойлером

    В результаті подорожчання холодної води киянам, які користуються бойлером, платити доведеться більше. Водонагрівач на 80 літрів і потужністю 2500 Вт (цього обсягу достатньо для родини з трьох осіб) нагріває воду до 65 градусів вище нуля (температуру можна вибрати). Щоб розрахувати споживання електроенергії, потрібно дізнатися час підігріву води: Т = 0,00116 × обсяг бака × (кінцева температура – початкова температура)/потужність.

    Такий бойлер на підігрів 80 літрів води на 40 градусів витрачає 1,48 години і 3,7 кВт*год електроенергії. Водночас, щоб підігріти кубометр води, доведеться використовувати 46,25 кВт*год. За чинними тарифами куб гарячої води обійдеться в 57,4 гривні (15,79 гривні за холодну воду і 41,6 гривні за світло). До подорожчання кубометр гарячої води з бойлером обходився в 55,3 гривні.

    При цьому гаряча вода за тарифом "Київенерго" коштує 76,7 гривні. Так, навіть після подорожчання електроенергії та холодної води, підігрівати воду бойлером дешевше.

    Однак експерт в сфері енергоефективності Андрій Желєзний впевнений, що самостійно підігрівати воду за допомогою електроенергії – неефективно. "Індивідуальний підігрів води матиме зворотний ефект. На котельнях газ використовується для підігріву води. Електроенергія також є вторинним ресурсом, первинний (за допомогою якого отримуємо електроенергію) – вугілля, газ, або атомна енергія. Ефективність при споживанні первинної енергії вище. Виходить, що ми один раз використовуємо ресурс, щоб генерувати електроенергію, а потім її ж використовуємо для того, щоб підігріти воду. З точки зору екології це неефективно", – розповідає експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми