Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

За георгіївську стрічку відтепер штрафуватимуть

 • Джерело: zn.ua.  → Ключові теги: георгіївська стрічка, штрафи

  Верховна Рада внесла зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  8740_2008829.jpg (51.47 Kb)


  Законопроект №2987 підтримали 238 депутатів.

  Закон вводить диференційовану адміністративну відповідальність за виготовлення і пропаганду георгіївської (гвардійської) стрічки.

  Зокрема, в Україні тепер будуть штрафувати на 850-2550 грн за показ георгіївської (гвардійської) стрічки під час масових заходів (мирних зібрань), зображення на плакатах, наклейках, листівках, носіння на одязі, речах, кріплення на автомобілях, використання в сучасних творах мистецтва, використання засобами масової інформації.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ягоди і фрукти цього сезони "шокують" своїми цінами

  Повторне порушення передбачає штраф 2550-5100 грн або адміністративний арешт на термін до 15 діб.

  Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, під час Другої світової війни 1939-1945 років “георгіївська стрічка” використовувалася російськими парамілітарними організаціями, які підтримували нацистську Німеччину в боротьбі проти Радянського Союзу.

  Зокрема, була присутня серед нагород воїнів Російської визвольної армії (під керівництвом генерала Власова), Комітету визволення народів Росії і Козачого Стану. Стрічка була реанімована на Росії у 2005 році після перемоги Помаранчевої революції та провалу планів взяття під повний контроль України.

  Георгіївську стрічку намагалися протиставити помаранчевій символіці і затвердити як символ “російського світу”. Сьогодні стрічка активно використовується на Сході країни бойовиками для розпізнавання “свій-чужий”.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми