Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Як зросли тарифи на опалення за роки незалежності

 • Джерело: slovoidilo.ua.  → Ключові теги: тарифи, опалення

  На зорі існування гривні ціни на опалення встановилися на рівні 50 копійок за квадратний метр. Таким чином, для однокімнатної квартири площею близько 40 квадратних метрів щомісячна оплата за опалення обходилася в 1996 році в суму близько 20 гривень при середній зарплаті у сотню гривень або 20% від місячного заробітку однієї людини.

  3412_subsidii.jpg (63.6 Kb)


  Наступні чотири роки вартість опалення залишалася такою самою, а зарплата потроху зростала і в 1999 році досягла суми близько 150 гривень, що трохи знизило навантаження на кишеню українців в частині оплати опалення.

  Проте вже в 2000 році опалення подорожчало до 80 копійок за квадратний метр, і хоча розмір середньої зарплати теж збільшився до 180 гривень, на той момент опалення 40 квадратних метрів обходилося приблизно в 17% зарплати. Така ціна за опалення протрималася до 2005 року.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ визнав неплатоспроможним черговий банк

  У 2006 році опалення знову подорожчало – цього разу рівно вдвічі – до 1,6 гривні за квадратний метр, але при цьому рівень зарплат в країні продовжив зростання до середнього рівня в 865 гривень на місяць. Таким чином, споживачі не надто відчули тиск на свою кишеню: в цей час на опалення однокімнатної квартири йшло близько 7% зарплати однієї людини. Тариф у 1,6 гривні протримався до 2008 року.

  Наступний підйом вартості опалення відбувся в 2011 році, коли ціна обігріву одного квадратного метра зросла до 2,91 гривні, а середня зарплата на той момент становила близько 2,3 тисячі гривень. Така ситуація протрималася до кінця 2013 року, коли опалення однокімнатної квартири обходилося приблизно в 4% середньої зарплати в 3 тисячі гривень.

  Вже з 2014 року тариф на опалення почав зростати стрибками разом з інфляцією, хоча зарплати при цьому залишилися приблизно на рівні минулого року і склали трохи більше ніж 3 тисячі гривень – в цей час на опалення 40-метрової однокімнатної квартири йшло приблизно 11% зарплати. У 2015 році пішов новий виток подорожчання до 16,14 гривні за квадратний метр (близько 18% зарплати).

  У 2016 році вартість опалення трохи стабілізувалася близько 33 гривень за квадратний метр, і відтоді зарплати потроху зростають, хоча рівень інфляції залишається істотним. Так, на сьогодні українці віддають за опалення частку зарплати, порівнянну з 1996 роком: оплата опалення 40 квадратних метрів житла обійдеться майже у 20% заробітку однієї людини.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми