Тарифи. Ціни. Штрафи, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Мобілізація тарифів: чому стільниковий зв'язок подорожчає

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: тарифи

  Що дасть українцям "безроумінг" з ЄС і як зміняться тарифи на мобільний зв'язок всередині країни.

  2997_41_main_new_19187268.jpg (29.8 Kb)

  Під час листопадового саміту програми ЄС «Східне партнерство» можуть прийняти рішення про скасування плати за роумінг між ЄС і Україною. Експерти прогнозують, що відмова від роумінгових платежів (а процес може затягнутися на кілька років) здатний вплинути на підвищення ціни на мобільний зв'язок в Україні.

  Варто зазначити, що тарифи на роумінг формують виключно оператори, домовляючись з іноземними партнерами.

  У Європі з 15 червня ставку інтерконекту зробили нульовий. Це означає, що оператори 28 країн мають можливість користуватися мережами один одного безкоштовно.

  Норми відповідного закону забороняють операторам стягувати з абонентів додаткову плату за дзвінки, SMS і мобільний інтернет в роумінгу в країнах ЄС, включаючи Великобританію, а також Ісландію, Норвегію, Ліхтенштейн.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо дату перерахунку субсидій в Україні

  У вересні Європарламент запропонував скасувати плату за роумінг також і з країнами Східного партнерства. Серед них Україна, Грузія і Молдова. Національна комісія з регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) заявила про готовність скасувати роумінг до 2020 року.
  Однак «безроумінг» призведе до того, що українські оператори недоотримають 1 млрд грн на рік і втратять єдине джерело валютних доходів, які направляються на розвиток мережі, оскільки все обладнання і програмне забезпечення імпортується.

  Експерти прогнозують, що в результаті виростуть тарифи всередині країни, а мільярд збитку ляже на плечі українських абонентів за рахунок підвищення внутрішніх тарифів.

  Прикладом служить досвід операторів балтійських країн, які по доходах і чисельності абонентів не можуть конкурувати з великими європейськими компаніями.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт
Можна скільки завгодно сміятися над вірою в те, що ШІ коли-небудь стане настільки могутнім, що люди почнуть йому поклонятися, але експерти, з якими по...
Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти
Однак серед заборонених сайтів значне зростання у вересні показує Yandex.
Не The Ukrainians: Анонсовано ще одну українську альтернативу Не The Ukrainians: Анонсовано ще одну українську альтернативу "Вконтакте"
Частина творців соціальної мережі Ukrainians, яка припинила існування на початку вересня, оголосили про створення нової соцмережі ЄСВОЄ.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми