Тарифи. Ціни. Штрафи, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Мобілізація тарифів: чому стільниковий зв'язок подорожчає

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: тарифи

  Що дасть українцям "безроумінг" з ЄС і як зміняться тарифи на мобільний зв'язок всередині країни.

  2997_41_main_new_19187268.jpg (29.8 Kb)


  Під час листопадового саміту програми ЄС «Східне партнерство» можуть прийняти рішення про скасування плати за роумінг між ЄС і Україною. Експерти прогнозують, що відмова від роумінгових платежів (а процес може затягнутися на кілька років) здатний вплинути на підвищення ціни на мобільний зв'язок в Україні.

  Варто зазначити, що тарифи на роумінг формують виключно оператори, домовляючись з іноземними партнерами.

  У Європі з 15 червня ставку інтерконекту зробили нульовий. Це означає, що оператори 28 країн мають можливість користуватися мережами один одного безкоштовно.

  Норми відповідного закону забороняють операторам стягувати з абонентів додаткову плату за дзвінки, SMS і мобільний інтернет в роумінгу в країнах ЄС, включаючи Великобританію, а також Ісландію, Норвегію, Ліхтенштейн.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо дату перерахунку субсидій в Україні

  У вересні Європарламент запропонував скасувати плату за роумінг також і з країнами Східного партнерства. Серед них Україна, Грузія і Молдова. Національна комісія з регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) заявила про готовність скасувати роумінг до 2020 року.
  Однак «безроумінг» призведе до того, що українські оператори недоотримають 1 млрд грн на рік і втратять єдине джерело валютних доходів, які направляються на розвиток мережі, оскільки все обладнання і програмне забезпечення імпортується.

  Експерти прогнозують, що в результаті виростуть тарифи всередині країни, а мільярд збитку ляже на плечі українських абонентів за рахунок підвищення внутрішніх тарифів.

  Прикладом служить досвід операторів балтійських країн, які по доходах і чисельності абонентів не можуть конкурувати з великими європейськими компаніями.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року
Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкр...
Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року
Популярний кінопортал IMDb оприлюднив ТОП-10 фільмів, які користувачі порталу чекають найбільше в 2018 році.
В Україні з'явився новий лідер брендового одягу В Україні з'явився новий лідер брендового одягу
Україна продовжує залишатися цікавою для міжнародних торговельних мереж. Серед нових брендів і торговельна марка родом з США — Under Armour.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми