Економічна блокада Донбасу, організована партією "Самопоміч" та іншими активістами в лютому 2017-го, може вплинути на підвищення цін на продукти харчування і товари першої необхідності. Таку думку висловив голова Незалежної профспілки гірників України і Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.
"Це було помилкою - організувати з 10 лютого цього року блокаду, в найлютіші морози. Це призвело до загрози того, що могла розвалитися вся енергосистема країни. Тому що ті, хто блокував, вони ж не фахівці з енергетики, вони не розуміють, якою ціною видобувається вугілля. І навіть з огляду на те, що це українська територія і там працюють українці, і підприємства були зареєстровані в Україні, і вони платили податки до бюджету", - підкреслив Волинець.
Він нагадав, що на непідконтрольних територіях вугілля українські компанії купували по 60-65 доларів за тонну. "Це вугілля було високоякісним, з високою теплотворністю", - додав експерт.
"Зараз ми з Америки веземо вугілля за ціною 113 доларів з доставкою в порт, плюс розвантаження, зберігання вугілля на складах, завантаження і доставка до споживача. Тобто велике плече доставки - і ціна вже стає 130 доларів, тобто вдвічі дорожче", - зазначив глава Незалежної профспілки гірників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кого зменшаться пенсії після "осучаснення"
"Все це закладається в тариф на електроенергію, на теплоносії, а потім автоматично йде зростання ціни на перевезення на продукти харчування, товари першої необхідності, адже в основі всього ціноутворення в економіці закладена ціна на енергоносії", - підкреслив Волинець.
Раніше радник міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех заявляв, що Україна через блокаду тимчасово окупованих територій імпортує вугілля і створює додатковий попит, що вигідно в тому числі і Росії.