Тарифи. Ціни. Штрафи, Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Ахметов ініціює чергове підвищення тарифів на світло

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: тарифи

  За словами Геруса, цього року запаси вугілля на складах ТЕС рекордно низькі, незважаючи на те, що для недопущення такої ситуації з квітня 2016 року при розрахунку ціни на електроенергію використовується формула «Роттердам+», застосування якої призвело до значного зростання тарифів ТЕС.

  8653_1353799687_rinat-ahmetov.jpg (19.64 Kb)


  Найбільший приватний енергохолдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова шантажує владу рекордно низькими запасами вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) з метою домогтися підвищення тарифів на електроенергію. Таку думку опублікував експерт у сфері енергетики, голова «Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг» Андрій Герус в одному українському інтернет-виданні.

  За його словами, цього року запаси вугілля на складах ТЕС рекордно низькі, незважаючи на те, що для недопущення такої ситуації з квітня 2016 року при розрахунку ціни на електроенергію використовується формула «Роттердам+», застосування якої призвело до значного зростання тарифів ТЕС. «Таке зростання тарифу ніяк не корелює з формуванням запасів вугілля для стабільного проходження осінньо-зимового періоду. Навпаки, незважаючи на істотне зростання тарифу ТЕС (більше інфляції), запаси на складах кожен рік стають нижчими, а цього - рекордно низькі. Тому, це типова тактика тиску з боку компанії, яка займає домінуюче становище на ринку - таким чином вона вимагає підвищення тарифу та додаткових платежів», - написав Герус. Він додав, що близько 95% вугілля закуповується або на українських шахтах, або з близького зарубіжжя, і його ринкова ціна (з урахуванням якості) істотно нижча, ніж ціна «Роттердам+». «Найбільше зниження складів (запасів вугілля - ред.) спостерігається у компанії ДТЕК, у тому числі щодо газової групі (Р), яку компанія ДТЕК сама ж і видобуває (їй належить 80% видобутку вугілля в Україні). При такому зростанні тарифів причина не забезпечення складів вугілля може бути тільки одна - шантаж, щоб домогтися додаткових преференцій і зростання тарифів», - написав він. За даними експерта, на початок опалювального сезону 2017-2018 років на складах українських ТЕС було накопичено 1,1 млн тонн вугілля, що на 27% менше, ніж до початку опалювального сезону 2016-2017 років, коли запаси становили 1,5 млн тонн. Також він повідомив, що запаси антрацитового вугілля на складах ТЕС ДТЕК у жовтні 2017 року становили 176 тис. тонн, що на 50% менше, ніж у жовтні 2016 року. Запаси вугілля газової групи на складах ТЕС ДТЕК у жовтні 2017 року, за даними Геруса, становили 350 тис. тонн, що на 55% менше, ніж у жовтні 2016 року.

  Формула «Роттердам+» була затверджена у квітні 2016 року. Згідно з нею, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, яку виробляють ТЕС, формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах Роттердам, Амстердам, Антверпен). Раніше в Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, заявляли, що така методика розрахунку повинна була усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони АТО і позбавити Україну від проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону. Ця формула була розкритикована експертами, а також урядом. Зокрема, міністр енергетики Ігор Насалик сказав, що нове ціноутворення не вирішило проблеми диверсифікації поставок вугілля. А експерт Герус раніше заявляв, що завдяки новій формулі теплова генерація, велика частина якої знаходиться в руках бізнесмена Ріната Ахметова, додатково заробила понад 10 млрд грн. На сьогоднішній день стосовно цієї формули ведеться розслідування детективами НАБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми