Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Українці не будуть зацікавлені в економії субсидії - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: субсидії

  Виплата компенсацій за зекономлену субсидію не буде стимулювати людей використовувати менше ресурсів.

  0593_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

  Про це розповіла Марія Яковлєва, член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності.

  "Між нормами і фактичним споживанням ресурсів закладена велика різниця. Були часи, коли споживачів змушували використовувати певний обсяг газу, в іншому разі в субсидії відмовляли. Щоб увійти в ті норми, люди взимку відкривали вікна та двері", - каже Марія Яковлєва.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 2018 р. різко зростуть зарплати вчителів

  В Україні діє застаріла система нарахування субсидій. Її треба змінити.

  "Перший крок - нарешті встановити лічильники по всій країні та зробити 100% облік обсягів споживання. Проте ці процеси свідомо гальмуються. Зараз за субсидією нараховують норму 3,3 кубометра газу на людину для приготування їжі на плиті. Споживач реально використовує один-півтора куби. І це вигідно монополістам. Споживачеві вони реально продають куб, гроші за субсидією отримують за 3,3 куби. На 2017 рік бюджет субсидій складає близько 80 мільярдів гривень. Половина — це платежі за газ. Якщо вони завищені у 2 рази, то щонайменше 20 мільярдів — це перевитрати", - говорить експерт.

  Ситуацію може покращити повна монетизація субсидій.

  "Якщо б держава визначилася зі своїм ставленням до монополістів, монетизацію можна було б реалізувати вже 2018 року. Проте вона анонсована на 2019-й. В уряді пояснюють це тим, що дуже складно відкрити рахунок кожному субсидіанту. Але ж є державні банки і дані всіх, хто отримує субсидію. Такі пояснення не витримує ніякої критики", - додала Марія Яковлєва.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми