Верховна Рада прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році".
За ухвалення відповідного законопроекту №6776-д у першому читанні в редакції парламентського комітету проголосували 260 народних депутатів.
Законопроектом пропонується з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції підвищити ставки екологічного податку на 11,2%, а ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів - на 16,8%.
Загальний ресурс від впровадження цих ініціатив за розрахунками Міністерства фінансів складе 716,3 млн грн.
Проектом також передбачається поступове до 2025 року підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме в 2018 році - на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% і додатково на 16,7% (тобто, з урахуванням попередньої індексації в середньому на 29,7%), а в наступні роки - на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1000 штук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні введуть абонплату на гарячу воду та опалення
Проектом передбачається, що з 1 січня 2025 будуть дотримані вимоги Директиви Європейського Союзу №2011 / 64 / ЄС від 21 червня 2011 про структуру та ставки акцизів, які застосовуються до тютюнових виробів щодо частки акцизу в середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет як мінімум 60%. Для цього вводиться механізм визначення такої ціни. При цьому комітет виключив запропоновану Мінфіном прив'язку ставки акцизу на сигарети до євро.
За оцінкою Мінфіну, загальний ресурс від впровадження цих ініціатив в 2018 році складе 11,74 млрд грн.
Законопроектом також пропонується імперативну норму пункту Податкового кодексу про необхідність щорічного подання Кабміном законопроекту про збільшення ставок, визначених в абсолютних величинах, перевести в доручення Кабміну такий законопроект подавати в разі потреби.
При цьому, в доопрацьованому парламентським комітетом законопроекті виключені запропонованим Мінфіном норми про підвищення акціозов на алкоголь і використання радіочастотного ресурсу.
Як повідомлялося, Верховна Рада також схвалила зміни до Бюджетного кодексу для прийняття держбюджету на 2018 рік.