Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Тарифи на світло хочуть "заморозити"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи

  Тарифи на електроенергію для населення, незважаючи на зростання оптової ринкової ціну (ОРЦ), у наступному році не збільшуватимуться.

  6271_384662245.jpg (65.17 Kb)

  Про це заявив голова Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк.

  "Перше, щоб всіх заспокоїти. Питання зміни тарифів на електроенергію для населення сьогодні комісією не розглядається", - сказав глава регулятора.

  За словами Вовка, для зростання ОРЦ є низка об'єктивних факторів.

  "Є величезна кількість факторів, на які комісія не має впливу, але вони є фундаментальними та базовими, суттєво впливають на рівень тарифу. До них відносяться ціни на міжнародних ринках на сировину, в тому числі на вугілля та газ. До них належать зміни курсів валют. До них належать зміни інфляції в країні і очікування уряду, які затверджуються окремим постановою на наступний рік. До них належать зміни заробітних плат у промисловості, бо вони є елементом витрат всіх тарифів", - сказав він.

  Вовк наголосив, якщо ціни на сировину на міжнародних ринках зростають, а курс долара зріс на 5%, якщо фактична інфляція вже 12%, а на наступний рік закладається інфляція цін виробників 10%, то очевидно, що у 2018 році підвищення ОРЦ буде. Однак ці зміни співвідносні зі зростанням означених факторів і будуть впливати лише на тарифи непобутових споживачів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко подорожчають ціни на продукти харчування

  Нагадаємо, що НКРЕКП опублікувала обґрунтування до проекту рішення "Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік". Ціна вугілля, яку НКРЕКП пропонує закласти в ОРЦ на 2018 рік, нижче реальної спотової вартості вугілля на міжнародних ринках на 11,27%. У документі зазначено, що індикативна ціна вугілля, розрахована за формулою "Роттердам+" за період листопад 2016 - жовтень 2017 року, становить 82,44 доларів/тонну.

  Це вище поточної вартості, закладеної в тарифі на 2017 рік, однак нижче реальної ціни вугілля на міжнародних ринках (середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку за жовтень склалася на рівні 91,73 доларів/тонну).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми