Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Тарифи на світло хочуть "заморозити"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи

  Тарифи на електроенергію для населення, незважаючи на зростання оптової ринкової ціну (ОРЦ), у наступному році не збільшуватимуться.

  6271_384662245.jpg (65.17 Kb)

  Про це заявив голова Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк.

  "Перше, щоб всіх заспокоїти. Питання зміни тарифів на електроенергію для населення сьогодні комісією не розглядається", - сказав глава регулятора.

  За словами Вовка, для зростання ОРЦ є низка об'єктивних факторів.

  "Є величезна кількість факторів, на які комісія не має впливу, але вони є фундаментальними та базовими, суттєво впливають на рівень тарифу. До них відносяться ціни на міжнародних ринках на сировину, в тому числі на вугілля та газ. До них належать зміни курсів валют. До них належать зміни інфляції в країні і очікування уряду, які затверджуються окремим постановою на наступний рік. До них належать зміни заробітних плат у промисловості, бо вони є елементом витрат всіх тарифів", - сказав він.

  Вовк наголосив, якщо ціни на сировину на міжнародних ринках зростають, а курс долара зріс на 5%, якщо фактична інфляція вже 12%, а на наступний рік закладається інфляція цін виробників 10%, то очевидно, що у 2018 році підвищення ОРЦ буде. Однак ці зміни співвідносні зі зростанням означених факторів і будуть впливати лише на тарифи непобутових споживачів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко подорожчають ціни на продукти харчування

  Нагадаємо, що НКРЕКП опублікувала обґрунтування до проекту рішення "Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік". Ціна вугілля, яку НКРЕКП пропонує закласти в ОРЦ на 2018 рік, нижче реальної спотової вартості вугілля на міжнародних ринках на 11,27%. У документі зазначено, що індикативна ціна вугілля, розрахована за формулою "Роттердам+" за період листопад 2016 - жовтень 2017 року, становить 82,44 доларів/тонну.

  Це вище поточної вартості, закладеної в тарифі на 2017 рік, однак нижче реальної ціни вугілля на міжнародних ринках (середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку за жовтень склалася на рівні 91,73 доларів/тонну).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми