Тарифи. Ціни. Штрафи, ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як тривалі морози змінять цифри в платіжках за опалення

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: опалення

    Через зниження температури різко зріс витрата газу з підземних сховищ.

    0853_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Досить тепла зима несподівано вирішила проявити себе сильними морозами. Коли на вулиці морози в -15 градусів, то у простих людей виникає два питання: чи вистачить нам газу, накопиченого в підземних сховищах і які цифри будуть в платіжках за тепло в лютому.

    Що в сховищах?
    Заспокоїмо відразу - газу у нас вистачить, навіть якщо морози будуть лютовать до середини березня. У підземних сховищах залишається ще 10,4 млрд кубометрів газу. Якщо врахувати, що технологічний мінімум становить близько 5,5 млрд кубометрів, то газу у нас в цьому році більш ніж достатньо.

    "Поки зима випробовує на міцність комунікації, автомобілі і силу волі офісного планктону при -15 вранці понеділка доходити до роботи, в українських підземних сховищах залишається 10,4 млрд куб. М газу. Це на 2 млрд куб. М більше, ніж на цю дату минулого року ", - говориться в повідомленні" Нафтогазу ".

    В "Нафтогазі" також підтвердили, що запасів в ПСГ вистачить до кінця опалювального періоду.

    До речі, м'яка зима дозволила Україні заощадити близько 500 млн доларів. Це приблизна ціна двох мільярдів кубометрів зекономленого газу.

    Чого чекати в платіжках?
    Однозначної відповіді на це питання дати не вийде. Але приблизно вони будуть такими ж, як у січні, навіть незважаючи на морози.

    Пов'язано це з тим, що в січні був 31 день, а в лютому - всього 28 днів. Тобто, навіть три-чотири морозних дня будуть компенсовані фактором більш короткого місяця.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин на АЗС продовжує дешевшати

    Другий важливий момент, який впливає на ціну тепла, збільшували у вашому домі температуру теплоносія, коли вдарили морози. Якщо подача теплоносія залишилася тією ж, то в квартирах у вас впала температура, але ви заощадите. Якщо ж у вас в підвалі стоїть автоматичний тепловий пункт або жеківський сантехнік вручну регулює подачу тепла, то у вас в квартирі було тепло, але витрата тепла істотно виріс. На скільки?

    Експерти пропонують приблизно вважати таким чином - якщо в квартирі 22 градуси, а за вікнами нуль градусів, то різниця температур становить 22 градуси. Якщо ж за вікном -15 градусів, то різниця температур вже становить 37 градусів. А значить кількість тепла, необхідне для підтримки заданої температури в 22 градуси потрібно на 70% більше. Природно, ми показали спрощений витрата, який не враховує багатьох факторів, але для того, щоб приблизно прикинути витрата тепла, він підходить.

    Тобто, морозна тиждень по витраті тепла буде дорівнює приблизно 12 дням з середньодобовою температурою близько нуля. Тобто, якщо у вас в будинку залишалася така ж температура, як і до морозів, то за такий комфорт ви переплатите, як за зайвих 4-5 днів опалення. Але з урахуванням меншої кількості днів у лютому, рахунок за тепло буде лише трохи більше січневого.

    Корисні поради: що робити і куди скаржитися, якщо в будинку холодні батареї?
    На дворі мороз, а в квартирах у багатьох температура повітря падає нижче плюс шістнадцяти.

    Однією думкою про швидку весну, якщо в кінці лютого за вікном мороз -15 ... -20 градусів, а в квартирі батареї ледь теплі, які не зігрієшся. Що робити і куди звертатися в такому випадку?



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми