Тарифи. Ціни. Штрафи, ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Як тривалі морози змінять цифри в платіжках за опалення

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: опалення

  Через зниження температури різко зріс витрата газу з підземних сховищ.

  0853_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Досить тепла зима несподівано вирішила проявити себе сильними морозами. Коли на вулиці морози в -15 градусів, то у простих людей виникає два питання: чи вистачить нам газу, накопиченого в підземних сховищах і які цифри будуть в платіжках за тепло в лютому.

  Що в сховищах?
  Заспокоїмо відразу - газу у нас вистачить, навіть якщо морози будуть лютовать до середини березня. У підземних сховищах залишається ще 10,4 млрд кубометрів газу. Якщо врахувати, що технологічний мінімум становить близько 5,5 млрд кубометрів, то газу у нас в цьому році більш ніж достатньо.

  "Поки зима випробовує на міцність комунікації, автомобілі і силу волі офісного планктону при -15 вранці понеділка доходити до роботи, в українських підземних сховищах залишається 10,4 млрд куб. М газу. Це на 2 млрд куб. М більше, ніж на цю дату минулого року ", - говориться в повідомленні" Нафтогазу ".

  В "Нафтогазі" також підтвердили, що запасів в ПСГ вистачить до кінця опалювального періоду.

  До речі, м'яка зима дозволила Україні заощадити близько 500 млн доларів. Це приблизна ціна двох мільярдів кубометрів зекономленого газу.

  Чого чекати в платіжках?
  Однозначної відповіді на це питання дати не вийде. Але приблизно вони будуть такими ж, як у січні, навіть незважаючи на морози.

  Пов'язано це з тим, що в січні був 31 день, а в лютому - всього 28 днів. Тобто, навіть три-чотири морозних дня будуть компенсовані фактором більш короткого місяця.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин на АЗС продовжує дешевшати

  Другий важливий момент, який впливає на ціну тепла, збільшували у вашому домі температуру теплоносія, коли вдарили морози. Якщо подача теплоносія залишилася тією ж, то в квартирах у вас впала температура, але ви заощадите. Якщо ж у вас в підвалі стоїть автоматичний тепловий пункт або жеківський сантехнік вручну регулює подачу тепла, то у вас в квартирі було тепло, але витрата тепла істотно виріс. На скільки?

  Експерти пропонують приблизно вважати таким чином - якщо в квартирі 22 градуси, а за вікнами нуль градусів, то різниця температур становить 22 градуси. Якщо ж за вікном -15 градусів, то різниця температур вже становить 37 градусів. А значить кількість тепла, необхідне для підтримки заданої температури в 22 градуси потрібно на 70% більше. Природно, ми показали спрощений витрата, який не враховує багатьох факторів, але для того, щоб приблизно прикинути витрата тепла, він підходить.

  Тобто, морозна тиждень по витраті тепла буде дорівнює приблизно 12 дням з середньодобовою температурою близько нуля. Тобто, якщо у вас в будинку залишалася така ж температура, як і до морозів, то за такий комфорт ви переплатите, як за зайвих 4-5 днів опалення. Але з урахуванням меншої кількості днів у лютому, рахунок за тепло буде лише трохи більше січневого.

  Корисні поради: що робити і куди скаржитися, якщо в будинку холодні батареї?
  На дворі мороз, а в квартирах у багатьох температура повітря падає нижче плюс шістнадцяти.

  Однією думкою про швидку весну, якщо в кінці лютого за вікном мороз -15 ... -20 градусів, а в квартирі батареї ледь теплі, які не зігрієшся. Що робити і куди звертатися в такому випадку?  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми