Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

МВФ знову вимагає в Україні збільшити тарифи до ринкового рівня

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: МВФ, тарифи

    Президент Петро Порошенко намагається відтягнути це непопулярне рішення на період після виборів.

    9764_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    Може скластися враження, що українська влада і МВФ ведуть переговори на сторінках преси. Днями президент Петро Порошенко дав інтерв'ю впливовому виданню Financial Times, в якому розкритикував фонд в надмірному втручанні в справи України. Це по суті перший такий відкритий демарш українського керівництва проти умов західних партнерів. У відповідь на це глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман через кілька коментарів в пресі озвучив позицію фонду щодо умов надання наступного траншу кредиту. Одним з основних умови є підвищення цін на газ. У зв'язку з тим, що Україна не може відмовитися від співпраці з основним кредитором, залишається лише гадати, коли тарифи для населення зростуть.

    Що не подобається президенту
    Виграш досить пристойної суми в Стокгольмському арбітражі, схоже, додав упевненості главі держави. Днями Петро Порошенко заявив в інтерв'ю Financial Times, що міжнародні донори не можуть диктувати Україні закони. Правда, стосувалося це законопроекту про Антикорупційне суді, суперечки за яким тривають вже більше півроку.

    - Спроби донорів брати участь в призначеннях суддів шкодить суверенітету України ", - сказав він.

    Президент зазначив, що вимоги Міжнародного валютного фонду і Венеціанської комісії, щоб міжнародні донори мали вплив на відбір кандидатів на посади суддів антикорупційного суду, порушують суверенітет України.

    "Якщо хтось може уявити, що міжнародні донори будуть формувати українські суди, то це суперечить Конституції", - сказав Порошенко.

    Незадоволений президент і вимогами МВФ підвищити газ для населення. Особливо на тлі виборів президента, які пройдуть через рік. Петро Порошенко заявив, що багато українців, які зіткнулися зі зростанням цін через девальвацію і попередніх підвищень цін на газ, яких вимагав МВФ, не відчувають ефекту від реформ.

    Незважаючи на те, що Порошенко ще не оголосив свого рішення, чи буде він балотуватися на другий термін, але по суті президент вже вступив в передвиборну гонку, примірявши на себе образ захисника українців від МВФ. Днями глава держави заявив, що ціни на електроенергію для населення не повинні підвищуватися.

    Чого хоче МВФ
    Однак, в фонді невблаганні. Там вимагають вирівняти ціни на газ для населення, підприємств житлово-комунального господарства та промисловості.

    "Різні ціни на газ, одночасно діючих на ринку, стають причиною корупції. Наприклад, можна купити газ за нижчою ціною для домогосподарств, а потім продати його за вищою ціною для промисловості, при цьому надавши різницю", - заявив заявив представництва МВФ в Україна Йоста Люнгман.

    За словами Люнгмана, з точки зору бідних, економічно вразливих домогосподарств, продаж газу за ціною, нижчою за ринкову, також неефективний. В результаті виходить, що багаті люди з великими будинками, які споживають багато газу, стають домінуючими бенефіціарами схеми з більш дешевим газом для населення.

    "Відправною точкою повинна бути реалізація газу за ринковою ціною з тим, щоб використовувати додаткову виручку, отриману від продажу багатим домогосподарствам, для зміцнення системи комунальних субсидій. При цьому важливо упевнитися і контролювати, щоб одержувачами субсидій були дійсно незабезпечені і ті домогосподарства, що найбільше потребують цього", - пояснив глава представництва МВФ в Україні.

    Чи можна відмовитися від МВФ?
    Те, що Україна врешті-решт піде на умови фонду, це ясно, як божий день. Єдине питання - чи вдасться відтягнути це непопулярне рішення до моменту після виборів. Відмовитися від співпраці з фондом Україна собі дозволити не може, навіть незважаючи на недавній виграш у Газпрому 2,5 млрд доларів в суді.

    - По-перше, не факт, що ці гроші в Україну надійдуть, - прокоментував "КП в Україні" ситуацію виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. - По-друге, навіть якщо і надійдуть, то не обов'язково в цьому році. А якщо говорити про потреби, то в цьому році Україні потрібно близько 7 млрд доларів, з яких 4 млрд потрібно повернути за зовнішніми боргами - близько половини цієї суми припадає на МВФ. Саме ця сума необхідна сьогодні Україні, щоб ми могли втриматися в нинішньому курсовому коридорі і не брати гроші з золотовалютних резервів. Імовірно, 4 млрд нам може дати МВФ, 2,2 млрд - ЄС, ще близько мільярда можна отримати з інших джерел. Але тут потрібно розуміти, що якщо не виконати вимоги МВФ, то грошей не буде взагалі.

    Що буде з тарифами?

    Після нового року було озвучено вже кілька варіантів підвищення тарифів, і по самому негативним сценарієм до кінця року він може зрости в ціні на 73%. Нафтогаз України пропонує з 1 квітня 2018 року підвищити тарифи на 62% - з 4,9 тис. До 8,03 тис. Грн за 1 тис. Куб. м. (без ПДВ), якщо умови постанови №187 від 22 березня 2017 року, що визначає ціну на газ, не будуть змінені.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ закликав підвищити ціни на газ для України

    Також наголошується, що в подальшому, з жовтня 2018 року, ціна газу може зрости на 73% в порівнянні з діючою на даний момент ціною до 8,5 тис. Грн за 1 тис. Куб.м (без ПДВ). Якщо додати сюди ПДВ, то ми отримаємо 10,2 тисячі гривень.

    Уряд же хотіло підвищити цін на газ з квітня на 8%. Тобто, на рівень планованої річної інфляції. Але через якийсь час ця інформація була спростована. Потім Володимир Гройсман підтвердив, що переговори з МВФ щодо ціни газу все-таки ведуться.

    Якщо ж вирівнювати ціни на газ для населення і промисловості, то підвищувати тарифи доведеться як мінімум на тисячу гривень. Промисловість зараз платить за газ близько 7,9 тисячі гривень за тисячу кубометрів, а населення - близько 6,9 тисяч гривень, тобто підвищення складе близько 15%.

    Як виросте комуналка
    Зміна ціни на газ практично не хвилює жителів багатоквартирних будинків. В сучасних багатоповерхівках почали встановлювати електроплити, а жителі квартир з газовими плитами платять не такі вже й великі суми. А ось ціна тепла і гарячої води - це основні суми в платіжках.

    Як же подорожчає комуналка, якщо подорожчає газ? Енергетичний експерт Юрій Корольчук каже, що в тарифі на опалення і гарячу воду 60% - це природний газ.

    Тобто, якщо газ подорожчає на 72%, як цього хоче Нафтогаз, то платіжка за тепло і гарячу воду повинна збільшитися мінімум на 43%. Для прикладу, якщо зараз ви платите за опалення 1000 гривень на місяць, то після підвищення ваш рахунок складе вже 1430 грн.

    Якщо ж тариф підвищиться лише на 15%, то вода і тепло подорожчають на 9-10%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми