Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Середня пачка сигарет в Україні коштуватиме 90-100 гривень

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: сигарети, ціни

  За кілька років середня вартість пачки сигарет в Україні підніметься до 94-100 грн.

  8185_96461.jpg (67.65 Kb)


  Таке подорожчання вже закладено в ухвалених поправках до Податкового кодексу (ПК).

  Днями Міністерство фінансів презентувало ще один законопроект, який остаточно виключить можливість продавати українцям дешеві сигарети.

  Частка акцизу в ціні сигарет повинна буде складати близько 60%.

  В уряді впевнені, що кількість проданих сигарет може скоротиться майже в два рази, а от надходження в бюджет, навпаки, збільшаться.

  Для прикладу, згідно з пояснювальною запискою до закону про внесення змін до ПК, у Великобританії середня ціна на пачку сигарет складає понад 376 грн. Роздрібна вартість залежить від трьох складових: акцизу, ПДВ і вартості самих сигарет. Акцизні ставки до 2024 року поступово повинні підняти до європейського рівня. А частка акцизу повинна складати 60% від загальної вартості.

  Так, вже через 5-6 років акциз на 1000 сигарет підвищать до 90 євро. І якщо 90 євро – 60%, то загальна вартість може досягти 150 євро за тисячу штук, або ж 3 євро за 20 сигарет (стандартна пачка). За чинним курсом це 96 грн. Варто також враховувати, що гривня поступово девальвує, а акцизні ставки закріплені в європейській валюті.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На АЗС різко почав дешевшати бензин

  Правки в Податковий кодекс вже ухвалено. Зараз же Мінфін пропонує виключити можливість продавати дешеві сигарети, зобов’язавши компанії виконувати вимогу щодо частки акцизної складової.

  “Введення цього механізму зменшить продаж сигарет за заниженими цінами, що зараз спостерігається в Україні. Також це поліпшить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку. Крім того, Україна виконає свої зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, введення мінімального акцизного навантаження на тютюнові вироби”, – пише в пояснювальній записці заступника міністра фінансів Сергій Марченко.

  Якщо документ ухвалять, вже влітку 2018-го мінімальна вартість пачки сигарет збільшиться до 25,5 грн., а бюджет додатково отримає 57 млн грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми