Покупці на ринках зізнаються – тенденції до зниження цін не помітили.
М'ясо в Україні, за даними офіційної статистики, стало дешевше. Найбільше впали ціни на яловичину, яка за місяць втратила 5% вартості.
Журналісти "Сьогодні" дізналися, чи помітили споживачі це зниження цін.
На одному зі столичних ринках покупці зізнаються – тенденції до зниження цін на м'ясо не помітили. Кажуть, що відчутно доступнішими стала тільки курятина.
"Ціна тримається на тому ж рівні. Все залежить від продавця. Коли я постійно беру в одного продавця, він трошки мені може знизити ціну", – розповідає жінка-покупець Галина Нестеренко.
А продавчиня Лариса запевняє – ціни, дійсно, впали. За її словами причиною стало те, що людей на ринку стало менше.
"Це невелике здешевлення. Закупка не впала в ціні. Просто для людей вже скинули на 5 гривень. Але великого значення це не має", – каже Лариса.
Глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко підтверджує: падіння ціни не суттєве і викликано сезонними факторами. Якщо простежити ціну не з минулого місяця, а з початку року, виявиться, що яловичина, навпаки, подорожчала – на 9% в середньому по Україні. А ось вартість курячого філе не змінилася. Свинина стала дорожче на 5%.
Надалі, за словами фахівця, яловичина і курятина дорожчатимуть, а от спрогнозувати вартість свинини до кінця року майже неможливо, зокрема, через африканську чуму свиней.
Нагадаємо, українські аграрії вважають свинарство невигідним – на вирощування однієї тварини потрібно кілька років, а прибуток ледве покриває витрати. Дефіцит вітчизняного м'яса покривається імпортом.
За даними Держстату, поголів'я великої рогатої худоби в Україні в 2017 році становило 3,63 млн голів, що на 1,5% менше, ніж 2016 року. Найбільше скоротилося поголів'я свиней – на 8,2%, до 6,12 млн голів. Поголів'я овець і кіз зросло на 0,1% – до 1,32 млн голів, птиці – на 1,7%, до 205,1 млн голів. З початку 2018 року також ще спостерігається скорочення поголів'я свиней – на 6,3%.