На двадцять три з половиною відсотка може подорожчати газ для населення.
Ось уже десять днів в Україні працює місія МВФ і на цьому тижні з'явився витік інформації з кола учасників переговорів.
На двадцять три з половиною відсотка може подорожчати газ для населення, пише газета "Сегодня". Цей показник нібито погодили з представниками місії. Якщо це правда, вартість газу підвищиться більш ніж на півтори гривні за кубометр і складе вісім гривень і майже шістдесят копійок.
Але в наступному році тариф може збільшитися ще на 15 відсотків. Як нас переконують, все це необхідно для отримання чергового траншу МВФ, який підтримає економіку.
"Сильна українська гривня дорівнює сильній українській економіці. А сильна українська економіка – це реформи, це – інвестиції. А коли надходять в Україну інвестиції, Національний банк їх викуповує і поповнює золотовалютні резерви", – говорить Василь Фурман, член Ради Національного Банку України, доктор економічних наук.
"Для інвесторів це абсолютно позитивний сигнал. Тому що вони розуміють, що гроші, по-перше, будуть, по-друге, дешевші будуть. Відповідно, здатність розраховуватися з боргами країни буде вища", – констатує Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії .
Нагадаємо, в Україні "заморозили" ціну на газ для населення до 1 жовтня – Кабмін продовжив спеціальні зобов'язання для "Нафтогазу України" до кінця вересня 2018. Якби Кабмін не продовжив постанову про спецобов’язки "Нафтогазу", в Україні довелося б переглядати ціни на газ через те, що вступив би в силу інший документ – постанову від 22 березня 2017 року. Однак у методиці, запропонованій у цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – т.зв. "імпортний паритет", введення обліку якого і вимагає МВФ. Формула перегляду ще не готова.
Рішення про те, як саме буде враховуватися імпортний паритет, Україна прийме після завершення консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським енергоспівтовариством. Раніше в МВФ відзначали, що ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду і вирішення проблеми посприяє виділенню Україні чергового траншу фіндопомоги.