Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Ціни на сигарети досягнуть європейського рівня

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни, сигарети

  В Україні вже через декілька місяців ціни на цигарки можуть підскочити майже на 31%. У результаті пачка, яка зараз продається за 27 грн, вже в січні 2019-го коштуватиме майже 35 грн. До зростання цін призведе підвищення акцизів на тютюнові вироби. Згідно плану, його повинні були з 1 січня підняти на 20% — із 773,2 до 927,8 грн за 1000 цигарок, однак Кабінет міністрів планує підвищити акциз відразу до 1011,3 грн (на 30,8%).

  8247_61356_w_700.jpg (85.38 Kb)

  Як і коли можуть подорожчати цигарки в Україні та до чого це призведе.

  Цигарки прив'язали до рівня інфляції

  Графік підвищення акцизів затверджений ще в минулому році. Мета — до 2024-го підняти ставки до європейського рівня. Така рекомендація надійшла в Євродирективі, яку в рамках Асоціації варто виконувати Україні. Цьогорік зростання у середньому становитиме 3-4 грн/пачку, вже зараз, за ​​даними "Укртютюн", обсяги споживання скоротилися на 23%.

  У наступному році ціни піднімуться в середньому на 8 грн за пачку. Пропорційно можуть скоротитися і обсяги продажів. У той же час в уряді, згідно з пояснювальною запискою, вважають, що в результаті зростання цін вдасться збільшити бюджетні надходження.

  "Метою законопроекту є забезпечення формування дохідної частини Державного бюджету України на 2019-й і приведення розмірів ставок податків відповідно до інфляційних процесів в економіці", — йдеться в документі. Відзначимо, ідею підвищити акциз понадпланово (замість 20% майже на 31%) затвердили в Кабміні, проте остаточне рішення повинна прийняти Рада. Так, для збільшення ставок доведеться внести правки у Податковий кодекс.

  Учасники ринку з запланованим раніше підвищенням (20% щорічно до 2024-го) погоджуються, а ось до "нового сюрпризу" — 20% плюс інфляція — поставилися скептично. В асоціації "Укртютюн" заявили: підвищення акцизу на 20% і без того повністю компенсує інфляцію (у наступному році, орієнтовно, вона буде на рівні 9%), а різке подорожчання нібито може призвести до зростання тіньового сегменту ринку. Зараз він становить 3,5%, а в минулому році був — 2,3%.

  "Ми не погоджуємося із пропозицією змінити цей план (про щорічне підвищення акцизу на 20%. — Ред.) уже цьогорік і ввести додаткову індексацію ставок акцизного податку на тютюнові вироби на індекс інфляції. Така пропозиція уряду, по-перше, порушує принципи збалансованості, передбачуваності та прозорості державної регуляторної політики, встановлені статтею 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". По-друге, не беруться до уваги ставки акцизу в сусідніх із Україною державах, що може призвести до істотного зростання обсягів незаконного ввезення на митну територію України тютюнових виробів із країн, які мають нижці ставки оподаткування", — заявив представник" Укртютюн".

  Водночас деякі організації ідею підвищити акцизи підтримують. "Акцизи на тютюнові вироби будуть підніматися щороку до 2024-го. Такий закон був прийнятий ще торік — на 20% щороку. А в цьому році — на 20% плюс рівень очікуваної інфляції — до 9%. Цього року вже підвищився акциз із 1 січня майже на 30%. Уже йде подорожчання, і табачники щомісяця підвищують на певний відсоток ціну", — заявив керівник Українського центру контролю над тютюном Андрій Скіпальський. Експерт впевнений — чим вищою буде ціна на цигарки, тим менше українці палитимуть.

  Нині, згідно з даними опитування GATS, в Україні — до 7 млн ​​курців, кожен витрачає у середньому 460 грн на цигарки в місяць.

  Як подорожчають цигарки
  Середня вартість пачки в Польщі — 103 грн, в Великобританії — 379 грн. До мінімального європейського рівня Україна дотягне до 2024-го року. Якщо в кінці минулого року акциз був на рівні 20 євро, через шість років це буде вже до 90 євро. З урахуванням, що курс гривні за цей час знизиться, в Україні пачка коштуватиме більше 100 грн — за умови, якщо до акцизу будуть додавати інфляцію, як пропонує Кабмін, і до 90-100 грн, якщо дотримуватимуться раніше наміченого графіка.

  До речі, дорогі цигарки додатково оподатковуються адвалорним (встановлюється у відсотках від виробленого товару) акцизом. Нині це 12%, у той же час в країнах ЄС мінімальна ставка адвалорного акцизу становить більше 21%.

  Варто відзначити, що на вартість цигарок також впливають ціни на сировину, заробітна плата співробітників, курс гривні, витрати на комунальні послуги і т.д. У законопроекті, яким вносилися зміни у Податковий кодекс і підвищувалися акцизи, сказано, що "дорогі" цигарки дозволять тільки в цьому році додатково зібрати з курців 11,7 млрд грн. Загальні надходження від підвищення акцизів поступово збільшаться майже на 30 млрд грн і досягнуть позначки в 100 млрд грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми