Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Ціни на сигарети досягнуть європейського рівня

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни, сигарети

  В Україні вже через декілька місяців ціни на цигарки можуть підскочити майже на 31%. У результаті пачка, яка зараз продається за 27 грн, вже в січні 2019-го коштуватиме майже 35 грн. До зростання цін призведе підвищення акцизів на тютюнові вироби. Згідно плану, його повинні були з 1 січня підняти на 20% — із 773,2 до 927,8 грн за 1000 цигарок, однак Кабінет міністрів планує підвищити акциз відразу до 1011,3 грн (на 30,8%).

  8247_61356_w_700.jpg (85.38 Kb)


  Як і коли можуть подорожчати цигарки в Україні та до чого це призведе.

  Цигарки прив'язали до рівня інфляції

  Графік підвищення акцизів затверджений ще в минулому році. Мета — до 2024-го підняти ставки до європейського рівня. Така рекомендація надійшла в Євродирективі, яку в рамках Асоціації варто виконувати Україні. Цьогорік зростання у середньому становитиме 3-4 грн/пачку, вже зараз, за ​​даними "Укртютюн", обсяги споживання скоротилися на 23%.

  У наступному році ціни піднімуться в середньому на 8 грн за пачку. Пропорційно можуть скоротитися і обсяги продажів. У той же час в уряді, згідно з пояснювальною запискою, вважають, що в результаті зростання цін вдасться збільшити бюджетні надходження.

  "Метою законопроекту є забезпечення формування дохідної частини Державного бюджету України на 2019-й і приведення розмірів ставок податків відповідно до інфляційних процесів в економіці", — йдеться в документі. Відзначимо, ідею підвищити акциз понадпланово (замість 20% майже на 31%) затвердили в Кабміні, проте остаточне рішення повинна прийняти Рада. Так, для збільшення ставок доведеться внести правки у Податковий кодекс.

  Учасники ринку з запланованим раніше підвищенням (20% щорічно до 2024-го) погоджуються, а ось до "нового сюрпризу" — 20% плюс інфляція — поставилися скептично. В асоціації "Укртютюн" заявили: підвищення акцизу на 20% і без того повністю компенсує інфляцію (у наступному році, орієнтовно, вона буде на рівні 9%), а різке подорожчання нібито може призвести до зростання тіньового сегменту ринку. Зараз він становить 3,5%, а в минулому році був — 2,3%.

  "Ми не погоджуємося із пропозицією змінити цей план (про щорічне підвищення акцизу на 20%. — Ред.) уже цьогорік і ввести додаткову індексацію ставок акцизного податку на тютюнові вироби на індекс інфляції. Така пропозиція уряду, по-перше, порушує принципи збалансованості, передбачуваності та прозорості державної регуляторної політики, встановлені статтею 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". По-друге, не беруться до уваги ставки акцизу в сусідніх із Україною державах, що може призвести до істотного зростання обсягів незаконного ввезення на митну територію України тютюнових виробів із країн, які мають нижці ставки оподаткування", — заявив представник" Укртютюн".

  Водночас деякі організації ідею підвищити акцизи підтримують. "Акцизи на тютюнові вироби будуть підніматися щороку до 2024-го. Такий закон був прийнятий ще торік — на 20% щороку. А в цьому році — на 20% плюс рівень очікуваної інфляції — до 9%. Цього року вже підвищився акциз із 1 січня майже на 30%. Уже йде подорожчання, і табачники щомісяця підвищують на певний відсоток ціну", — заявив керівник Українського центру контролю над тютюном Андрій Скіпальський. Експерт впевнений — чим вищою буде ціна на цигарки, тим менше українці палитимуть.

  Нині, згідно з даними опитування GATS, в Україні — до 7 млн ​​курців, кожен витрачає у середньому 460 грн на цигарки в місяць.

  Як подорожчають цигарки
  Середня вартість пачки в Польщі — 103 грн, в Великобританії — 379 грн. До мінімального європейського рівня Україна дотягне до 2024-го року. Якщо в кінці минулого року акциз був на рівні 20 євро, через шість років це буде вже до 90 євро. З урахуванням, що курс гривні за цей час знизиться, в Україні пачка коштуватиме більше 100 грн — за умови, якщо до акцизу будуть додавати інфляцію, як пропонує Кабмін, і до 90-100 грн, якщо дотримуватимуться раніше наміченого графіка.

  До речі, дорогі цигарки додатково оподатковуються адвалорним (встановлюється у відсотках від виробленого товару) акцизом. Нині це 12%, у той же час в країнах ЄС мінімальна ставка адвалорного акцизу становить більше 21%.

  Варто відзначити, що на вартість цигарок також впливають ціни на сировину, заробітна плата співробітників, курс гривні, витрати на комунальні послуги і т.д. У законопроекті, яким вносилися зміни у Податковий кодекс і підвищувалися акцизи, сказано, що "дорогі" цигарки дозволять тільки в цьому році додатково зібрати з курців 11,7 млрд грн. Загальні надходження від підвищення акцизів поступово збільшаться майже на 30 млрд грн і досягнуть позначки в 100 млрд грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми