Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Після виборів українців чекає "шокова терапія" по тарифам на ЖКГ

 • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: тарифи, ЖКГ, вибори

  Ціна на газ для населення має зрости ще мінімум на 40% і зрештою становитиме 12 гривень за 1 метр кубічний.

  1525_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Що б нам чинні урядовці не обіцяли, особливо перед прийдешніми виборами, які б популістські гасла про зменшення вартості газу не проголошували кандидатки в президенти – втім, зробити це неможливо. Адже навіть його нова ціна 8,50 гривень за куб є штучно заниженою, її такою підтримують за рахунок дотацій з бюджету. Й вимагати здешевлення газу, це так само, як вимагати повернути собі молодість або долар-по-вісім – це приємні мрії, але ж вони нездійсненні.

  Я хотів би зараз вчергове розтлумачити, як саме в нас формується ціна на газ, і чому вона незабаром обов’язково зросте. Хочу, аби ви володіли вичерпною інформацією, адже тоді політики, маніпулюючи напівправдою, не зможуть вас надурити порожніми обіцянками здешевити комуналку.

  Отже, натепер в Україні на один і той самий газ існують одразу дві ціни – 8,50 гривень за куб для населення та 12 гривень за куб для промисловості. Зберігається газ у сховищах приватних облгазів, яким байдуже, кому саме продавати: підприємству, що газом будівельні матеріали виготовляє, або населенню, яке ним гріється та готує їжу. Байдуже, адже від обох цих категорій споживачів продавець отримає одні й ті самі 12 гривень за куб, різниця в тому, що підприємець одразу заплатить повну ціну, а населення – лише 8,50, решту до 12-ти гривень доплатить приватному облгазу держава. Іще раз: газ – такий самий товар, як і будь що інше. І цей товар має собівартість, яка формується із певних чинників, та має ринкову ціну, що натепер в Україні становить 12 гривень за куб! А населення отримує його дешевше тільки тому, що різницю покриває держава.

  Але ж ми розуміємо, що немає в держави якихось окремих своїх власних грошей, з яких вона робить цю добру справу – ні! Різницю в ціні між вартістю газу для промисловості та населення покривають з бюджету, а бюджет – відповідно – це також наші з вами гроші, які з нас узяли у вигляді податків.

  То ж, як не крути – ми вже платимо за газ 12 гривень/куб. Хіба що зараз це відбувається за досить заплутаною схемою, яка дає можливість чиновникам для численних махінацій, а політикам – для маніпуляцій.

  Поясню за махінації. Уявіть, якби один і той самий 95-й бензин на заправці мав дві ціни – до прикладу, за 30 гривень його б відпускали вантажівкам (ну, це наче буде промисловість) і за 20 гривень його заливали б в легковики (бо це наче населення). То ж скажіть, як так може бути, що населення отримає пальне дешевше – і що саме може примусити приватну заправку відпускати 95-й легковикам дешевше, за 20 гривень, при тому, що ринкова ціна 95-го становить 30? Правильно! Так може скластися, лише якщо ще 10 гривень за бензин доплачувала б приватній заправці держава.

  Й от абсолютно така сама нині в нас ситуація на газовому ринку – коли ринкова ціна газу одна, а населення її отримує за значно меншою вартістю – бо різницю покривають з держбюджету. І, знову повертаючись до тієї уявної ситуація з двома цінами на однаковий 95-й бензин на АЗС, – ми чудово розуміємо: якби це було в реальності – там би були шалені махінації. Найпростіше – заправляли б легковики за меншою ціною, що її дотує держава, а потому, виїжджаючи з АЗС, переливали б бензин у вантажівку. Або ж сама АЗС вчиняла б оборудки – за паперами: наче б заливала бензин в легковики, а насправді заправлялися б вантажівки. Саме такі маніпуляції у нас нині на газовому ринку – коли дотований державою газ для населення використовують підприємці. А ще з державного бюджету на ту компенсацію різниці в ціні вимиваються шалені гроші. Ті гроші, яких потім не вистачає на ремонт шкіл, лікарень й доріг… І казати – та грець з ним, з тим держбюджетом, все одно розкрадуть, залиште мені дешевий газ і байдуже, як саме він стає мені дешевим – це неправильно. Бо крадуть – вже, і ми вже платимо за газ по 12 гривень/куб.

  Але, ж якщо вже платимо по 12, то давайте хоча б зробимо так, аби не було можливості красти на газових схемах, унеможливити це можна зробивши ціну на газ і для населення, і для промисловості однаковою! Нині вона начебто різна, але різна вона лише формально, фактично – як я вже пояснював, вона натепер становить для всіх категорій 12 гривень. І от саме цього й вимагає МВФ – щоби наш уряд зробив ціну на газ однаковою, ринковою для усіх категорій – щоби унеможливити махінації. Якщо це вдасться зрештою зробити, тоді наступним кроком буде можливість налагодити видобуток й споживання власного газу! Якраз це і є реальною можливістю здешевити комуналку.

  Втім, перш ніж стати до реалізації такої можливості – нам треба пережити здорожчання газу ще на 40%. І чим довше уряд з цим тягнутиме, чим довше вигадуватимуть відмазки, чому цього на треба робити – тим довше чиновники обкрадатимуть держбюджет – обкрадатимуть через дотації на газ, через субсидії населенню, через штучці перепони із ліцензіями на видобуток власного українського газу.

  Тож, якби ми, українці, дійсно хотіли б реформ, що змінили б нашу країну на краще, ми б обирали президентом не того політика, яка обіцяє дешеву комуналку, чи того політика, який обіцяє дати ще більше субсидій з держбюджету, а того, хто взяв би на себе сміливість й відповідальність пояснити, що здорожчання газу та комунальних послуг – неминуче, але зрештою призведе воно до покращення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми