В Україні треба створити ринок газу. Дозволити людям обирати не тільки постачальника, а й енергоносій. Тоді споживачі не переплачуватимуть за газ, а будуть користуватися відновлювальними джерелами енергії.
Про це розповіла енергетичний експерт Марія Яковлєва.
"З 2013-го діяла програма "теплих кредитів". За державної допомоги українці замінювали газові чи електричні котли на твердопаливні, ставили нові двері, вікна, утепляли стіни. За 4 роки на програму витратили близько 5 мільярдів гривень. Нею скористалися 300 тисяч домогосподарств", - каже експерт.
За її словами, програма "теплих кредитів" вичерпала себе. Тому у 2016-му анонсували запуск роботи Фонду енергоефективності. Він передбачав більш розширені програми.
"Це будівництво індивідуальних котелень, застосування відновлювальних джерел енергії, встановлення лічильників. Фонд енергоефективності планував витрачати щонайменше 2-5 мільярдів гривень на рік. Торік на його запуск виділили 1,6 мільярдів гривень. У 2019-му - 3,2 мільярди. Уже закінчується перший квартал, а Фонд досі не працює. Водночас уряд вирішив знову продовжити програму "теплих кредитів". Щоправда виділив на неї мало грошей", - пояснює Марія Яковлєва.