Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Завищені платіжки: як правильно платити за газ

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: тарифи, газ

    Побутових споживачів поділяють на три категорії. Це домогосподарства з індивідуальним лічильником, із загальнобудинковим і без будь-якого лічильника.

    4522_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    Останні у найгіршій ситуації. Вони оплачують рахунки за нормами споживання. Часто облгази незаконно нараховують завищені обсяги газу.

    У платіжці з'явився незрозумілий коефіцієнт

    У жовтні 2018-го українці отримали рахунки за газ із коефіцієнтом приведення до стандартних умов. Оскільки за низьких температур газ при транспортуванні взимку стискається, лічильник показує занижене споживання. Облгази вирішили використати коригуючі коефіцієнти. Щоправда втрати газу вже закладені у тариф, який оплачують споживачі. Експерти радять платити виключно за спожитий ресурс за лічильником. Крім того, вимагати від облгазів та газзбутів перерахувати платіжки. Скарги можна писати на адресу Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг.

    У квитанції вказано рекомендований платіж

    Цей платіж не є обов'язковим. Такого поняття немає у жодному нормативному документі. Це ініціатива газових компаній. Тому оплачувати потрібно фактично спожитий газ за попередній місяць.

    Платіжка за газ не прийшла

    Платити потрібно у будь-якому випадку. Інакше виникне заборгованість. Крім того, на неї нараховуватимуть пеню. У такому випадку субсидіанти взагалі можуть втратити державну допомогу. Якщо платіжна не прийшла, обсяги споживання потрібно рахувати самостійно. Платити можна за реквізитами з квитанції за минулий місяць. Якщо квитанції немає, то їх можна уточнити у відділенні Укрпошти або банку, в якому оплачуєте рахунки.

    Субсидії більше немає в платіжці

    Раніше субсидіанти отримували рахунки із включеною субсидією. З березня субсидію громадянам видають у грошовій формі. Тому вони самостійно оплачують комунальні послуги. Таким чином, платіжки отримують з повною сумою.

    Якщо залишилася субсидія за попередні місяці

    Українці, які станом на березень на рахунках у надавачів комунальних послуг мають невикористані субсидії, за комуналку цього місяця заплатять менше. Домогосподарство, яке економило чи отримало субсидію "заднім числом" за попередні місяці, має право вимагати зменшеної за лютий платіжки на суму невикористаної житлової субсидії. Якщо на рахунках споживачів є чимала переплата, вони можуть розраховувати на ці кошти і у квітні.

    Завищені норми споживання газу

    Для домогосподарств без лічильника, але з газовою плитою та централізованим постачанням гарячої води, норма споживання становить 3,28 "кубів" на людину в місяць. Громадяни без централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача платять за 5,39 "кубів", з газовим водонагрівачем - 10,49 "кубів".

    Будь-які донарахування за нормами споживання "заднім числом" за попередні місяці - незаконні. Якщо платіжка приходить із завищеними нормами, потрібно вимагати перерахувати її. Для цього необхідно написати заяву в облгаз і газзбут.

    Хочете встановити індивідуальний лічильник

    Витрати на встановлення індивідуального газового лічильника вже закладено у тариф. До 1 січня 2021 року облгази мають забезпечити такими лічильниками всіх українців. Щоб дізнатися, коли вам встановлять прилад, потрібно написати запит в облгаз. Крім того, лічильник споживач може встановити самостійно. Щоправда уряд досі не затвердив процедури відшкодування коштів.

    Лічильник повернули - він став працювати некоректно

    Бувають випадки, коли газова служба знімає лічильник, щоб повірити його. Після цього прилад перестає правильно працювати. Це поширена проблема для приватних будинків. Якщо споживач обгрунтує, що лічильник працює некоректно, прилад повірить спеціалізована метрологічна організація.

    Різко зросли показники споживання газу

    Якщо за кілька місяців споживання газу зросло в 2-3 рази, варто писати заяву в облгаз і газзбут з вимогою розібратися у причинах. Можливо у будинку встановлено незареєстроване газове обладнання.

    Ви платите за газ, але його раптом не стало

    Споживачам, які не згодні платити за завищеними нормами споживання, можуть без попередження перекрити газ. Такі дії газових компаній незаконні. Газовики зобов'язані завчасно повідомити про відключення споживача. Крім того, потрапити на приватну територію представники газових служб можуть тільки після попередження власника.

    Якщо газ відключили без попередження, необхідно зв'язатися з диспетчерською службою газу 104. Споживач може звернутися в поліцію за фактом незаконного проникнення на приватну територію. Написати скаргу в НКРЕКП про порушення.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми